PARTNER PORTALU
  • BGK

Marek Chodkiewicz wiceministrem odpowiedzialnym za drogi i lotnictwo

  • PAP/JS    4 października 2017 - 19:17
Marek Chodkiewicz wiceministrem odpowiedzialnym za drogi i lotnictwo
Nowy wiceminister będzie odpowiedzialny m.in. za lotnictwo (fot. MIB/twitter)

Marek Chodkiewicz został powołany przez premier Beatę Szydło na stanowisko wiceministra w resorcie infrastruktury i budownictwa - powiedział rzecznik prasowy MIB Szymon Huptyś. Chodkiewicz będzie odpowiedzialny za drogi i lotnictwo.
Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wręczył  podpisaną przez premier Beatę Szydło nominację dla nowego wiceministra Marka Chodkiewicza. Przejmie on obowiązki Jerzego Szmita, który z powodów osobistych złożył dymisję pod koniec września 2017 r.

Inż. Marek Chodkiewicz przed nominacją pracował m.in. jako dyrektor Biura Realizacji Inwestycji Majątkowych w PKN Orlen (od 2016 r.), a wcześniej przez wiele lat pełnił funkcję Dyrektora Generalnego Najwyższej Izby Kontroli (2007-2016). Był też m. in. dyrektorem Gospodarstwa Pomocniczego w KPRM.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Koszalinie i podyplomowych studiów zarządzania w administracji publicznej. Ma uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie i ukończoną aplikację kontrolerską NIK oraz szkolenia z prowadzenia inwestycji w systemie FIDIC.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.