PARTNER PORTALU
  • BGK

Marek Dyduch nowym szefem SLD w regionie dolnośląskim

  • PAP/AS    7 maja 2016 - 10:44
Marek Dyduch nowym szefem SLD w regionie dolnośląskim

„Zawsze stawiałem kwestie godnego życia, dostępu do pracy czy do mieszkań na pierwszym miejscu w programie SLD" (fot. Twitter)

Specjalny spektakl zainauguruje symbolicznie w sobotni wieczór sezon gdańskich fontann. Częścią widowiska będzie premiera pokazu z udziałem carillonu z kościoła św. Katarzyny i Fontanny Heweliusza: w sezonie ten 12-min. program ma być prezentowany raz w tygodniu.
Marek Dyduch, były wiceminister skarbu i sekretarz generalny SLD, został nowym przewodniczącym dolnośląskich struktur Sojuszu. Był jedynym kandydatem na to stanowisko podczas sobotniego regionalnego zjazdu partii.

Jak powiedział PAP Marek Dyduch, jego program to powrót do socjalnych postulatów i korzeni Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

„Zawsze stawiałem kwestie godnego życia, dostępu do pracy czy do mieszkań na pierwszym miejscu w programie SLD. W odróżnieniu od innych kolegów z partii, którzy odwoływali się do postulatów wolnościowych. Teraz, gdy sytuacja lewicy w całym kraju jest trudna, wciąż uważam, że kwestie socjalne są najważniejsze” - powiedział Dyduch.

Podkreślił, że celem jego pracy w regionie są następne wybory samorządowe, w których SLD chce zdobyć większe niż dotychczas poparcie w samorządzie wojewódzkim i radach gmin.

Dyduch ma 59 lat, w latach 1993-2005 był posłem SLD. W rządzie Leszka Millera przez dwa lata pełnił funkcję wiceministra skarbu. Przez trzy lata był sekretarzem generalnym SLD. Obecnie jest radnym wojewódzkim. W latach 80. należał do PZPR

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.