PARTNER PORTALU
  • BGK

Marek Kopel dyrektorem Zarządu Transportu Metropolitalnego

  • MIW    16 lutego 2018 - 11:49
Marek Kopel dyrektorem Zarządu Transportu Metropolitalnego
Marek Kopel, były prezydent Chorzowa i obecny zastępca przewodniczącego zarządu KZK GOP (fot. Youtube.com)

Marek Kopel, wieloletni prezydent Chorzowa, a przez ostatnie lata zastępca przewodniczącego Zarządu i zastępca dyrektora ds. finansowych KZK GOP został dyrektorem Zarządu Transportu Metropolitalnego.
Decyzję taką podjął zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Marek Kopel był jedynym kandydatem na to stanowisko.

- Liczę, że z naszymi pomysłami i doświadczeniem Pan Marka Kopla poprawimy transport na terenie GZM – napisał na twitterze Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Powołany pod koniec ubiegłego roku Zarząd Transportu Metropolitalnego ma zastąpić dotychczasowych organizatorów transportu na terenie metropolii (KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry) i zarządzać organizacją transportu na terenie 41 gmin Górnego Śląska i Zagłębia. W bieżącym roku będzie jednak funkcjonował równolegle do nich.

Czytaj: Śląskie: Będzie nowe taryfa komunikacji miejskiej. Znamy ceny biletów

Marek Kopel w latach 1991 – 2010 był prezydentem Chorzowa, od tamtego czasu stale zasiada jednak w chorzowskiej radzie miasta. We wrześniu ubiegłego roku mówiło się, że będzie się ubiegał o stanowiska szefa Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, ewentualnie, że za cenę wycofania swojego stanowiska dostanie jedno z miejsc w zarządzie. Ostatecznie żaden z tych scenariusz się nie ziścił. W rozmowie z PortalSamorzadowy.pl Kopel wskazywał wówczas, że metropolia musi wprowadzić jeden bilet i jedną taryfę na obszarze wszystkich gmin, a także rozszerzyć na cały swój obszar elektroniczny bilet.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.