PARTNER PORTALU
  • BGK

Marek Kopel kandydatem na szefa metropolii w województwie śląskim

  • MN    30 sierpnia 2017 - 10:50
Marek Kopel kandydatem na szefa metropolii w województwie śląskim
Marek Kopel był prezydentem Chorzowa w latach 1991-2010. (fot. kopel.eu)

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wciąż nie ma przewodniczącego. Co więcej, część samorządowców zgłosiła nowego kandydata na to stanowisko. To były prezydent Chorzowa.
Walka o fotel przewodniczącego metropolii miała się toczyć pomiędzy wicemarszałkiem województwa śląskiego Kazimierzem Karolczakiem a Adamem Ostaleckim – dyrektorem generalnym Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Okazało się, że ten drugi nie będzie kandydatem na to stanowisko, o czym poinformowała w „Radiu Piekary” Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza i przewodnicząca Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

Mańka-Szulik przyznała na antenie radia, że pomimo dużego szacunku do Adama Ostaleckiego, część samorządowców ma innego kandydata na stanowisko szefa metropolii. Jest nim Marek Kopel, który w latach 1991-2010 piastował stanowisko prezydenta Chorzowa. W 2010 r. przegrał wybory w drugiej turze z obecnym prezydentem Chorzowa Andrzejem Kotalą.

Czytaj też: Kto zostanie przewodniczącym pierwszej w Polsce metropolii?

Przypomnijmy, że pierwsze walne zgromadzenie metropolii odbyło się we wtorek, 29 sierpnia. Po tym, jak nie udało się na nim wybrać przewodniczącego zgromadzenia, sesja została przerwana i przełożona na 12 września. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.