PARTNER PORTALU
  • BGK

Marek Pęk, Małopolska: wybory samorządowe 2018 są priorytetem dla PiS

  • aw/PAP    18 grudnia 2017 - 14:30
Marek Pęk, Małopolska: wybory samorządowe 2018 są priorytetem dla PiS
Marek Pęk został przewodniczącym krakowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. (Fot. youtube.com)

Wybory samorządowe 2018 są absolutnym priorytetem dla Prawa i Sprawiedliwości – powiedział nowy przewodniczący PiS w Krakowie Marek Pęk. Jak dodał, będzie dążył do tego, aby krakowianie nieprzekonani do polityki rządu zmienili zdanie.
• O wyborze Marka Pęka - senatora PiS, prawnika z wykształcenia - poinformowało w sobotę (17 grudnia)  biuro zarządu okręgowego PiS w Krakowie.

• Pęk zastąpił na tym stanowisku Ryszarda Terleckiego, który jest wicemarszałkiem Sejmu.

• Jak mówił, "absolutnym priorytetem" dla PiS są wybory samorządowe w 2018 r.

Senator pytany o pierwsze refleksje po wyborze na szefa struktur PiS w Krakowie powiedział, że ta nominacja ma dla niego wielkie znaczenie. "To dla mnie duży kredyt zaufania, bo nie jest tajemnicą - jestem początkującym parlamentarzystą" - powiedział. Przyznał także, że zastąpienie Ryszarda Terleckiego jest dla niego ogromnym wyzwaniem.

Jak mówił, "absolutnym priorytetem" dla PiS są wybory samorządowe w 2018 r. Przyznał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński już jakiś czas temu wyznaczył mu ważną funkcję związaną z wyborami samorządowymi.

"Jestem koordynatorem tych wyborów na cały okręg 13. i teraz mam jeszcze jakby dodatkowe wzmocnienie, instrumenty polityczne, żeby do tych wyborów Prawo i Sprawiedliwość przygotować" - powiedział Pęk.

PiS - jak mówił senator - na poziomie rządu kończy prace związane z najważniejszymi ustawami, które obiecał społeczeństwu.

Pęk zaznaczył także, że wyzwaniem jest nie tylko przyszły rok wyborczy, ale i kolejne "lata wyborcze" - wybory do Parlamentu Europejskiego i do polskiego parlamentu.

"Ten czas, wbrew pozorom bardzo szybko leci w polityce, więc przed nami bardzo duże wyzwanie" - powiedział senator.

Pęk podkreślił, że - jako szef struktur PiS w Krakowie - chciałby tak zmobilizować poszczególnych działaczy, aby "wzięli na siebie ciężar przekonania krakowian do tego, że PiS jest dobrą alternatywą".

"Musimy przekonać krakowian, że polityka na poziomie rządu, Sejmu, dobrze służy Polsce, i w związku z tym Małopolsce i Krakowowi" - mówił senator.

W jego ocenie, dla PiS wyzwaniem będą przyszłoroczne wybory prezydenckie w Krakowie i starcie z urzędującym od wielu lat prezydentem Jackiem Majchrowskim. "Przed nami (PiS) wskazanie dobrego kandydata" - podkreślił.

Pytany o potrzebne w Krakowie zmiany odpowiedział, że w mieście są problemy komunikacyjne, smog, a także problemy związane z zagospodarowaniem przestrzennym. "Ten chaos urbanizacyjny, to jest wielka bolączka Krakowa. Zresztą ona wiąże się z problemami korków i smogu" - wskazał szef krakowskiego PiS.

Ocenił również, że za dużo mamy zgrzytów, rywalizacji politycznej, ambicji, i że Platforma przypisuje sobie sukcesy, a przecież - jego zdaniem - aby osiągnąć sukces, to trzeba współdziałać.

Przypomnijmy, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski jeszcze nie potwierdził, czy wezmie udział w nadchodzących wyborach samorządowych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.