PARTNER PORTALU
  • BGK

Marek Pękal samorządowcem roku województwa mazowieckiego

  • PortalSamorzadowy.pl    20 lutego 2017 - 00:01
Marek Pękal samorządowcem roku województwa mazowieckiego
Marek Pękal, radny warszawskiej dzielnicy Żoliborz.

Marek Pękal, radny warszawskiej dzielnicy Żoliborz, został wybrany przez czytelników PortalSamorzadowy.pl najlepszym samorządowcem województwa mazowieckiego w 2016 r.
Marek Pękal w radzie dzielnicy Żoliborza zasiada po raz pierwszy. Startował z list KW Prawa i Sprawiedliwości. Zasiada w komisjach Kultury, Ładu Przestrzennego, Polityki Społecznej, Zdrowia i Rodziny, Edukacji i Sportu, Infrastruktury.

Jest pełnomocnikiem Prawicy Rzeczypospolitej na Żoliborzu. Jako członek partii Marka Jurka, do której wstąpił w 2012 roku, jest koalicjantem przynależącym do klubu radnych PiS.

Urodzony 17 lipca 1988 r. Jest studentem teologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Głosowanie na samorządowca 2017 r. już się rozpoczęło

Głosowanie w plebiscycie „Wybierz samorządowca roku 2016 r.” zakończyło się 10 lutego, ale wszystkie głosy późniejsze nie będą stracone. Zostaną zaliczone „na konto” kolejnej edycji plebiscytu - na samorządowca roku 2017.

Serwis, gdzie na bieżąco można oceniać i komentować pracę rajców, prezydentów, marszałków i burmistrzów miast funkcjonuje od wyborów samorządowych w 2014 r. Każdy profil to opis wraz z krótką notą biograficzną (każdy radny może nadesłać na adres mailowy redakcji: samorzady@ptwp.pl także swoje zdjęcie i dodatkowe informacje o swojej osobie). W ocenianiu poparcia dla działań samorządowców w czasie pomagają aktywne wykresy.

Założenie serwisu było takie, by dać czytelnikom miejsce, forum do dzielenia się opiniami na temat prezydentów i radnych wszystkich miast tzw. prezydenckich. Od początku serwis cieszy się dużą popularnością, a z czasem zaczął się rozrastać o kolejne miasta - burmistrzowskie, z których otrzymaliśmy wyraźną prośbę samorządowców, by dołączyć ich do bazy. Obecnie w naszej bazie znajduje się blisko 180 miast oraz samorządy wojewódzkie. Dla Warszawy, z racji jej stołeczności zamieszczono profile nie tylko radnych miejskich, ale też radnych wszystkich warszawskich dzielnic. Serwis rozrósł się także o składy wszystkich szesnastu sejmików wojewódzkich.

Jeśli chcecie, by profile rad i z waszych samorządów (w tym także powiatów, o które w 2017 r. szczególnie chcemy rozbudować serwis) zostały dołączone do bazy, czekamy na zgłoszenia. Aby zgłoszenie zostało uwzględnione powinno zawierać notkę biograficzną burmistrza/wójta/starosty oraz pełny skład rady z krótkimi opisami (data urodzenia, przynależność klubowa, funkcje w radzie, praca w komisjach) i ewentualnie zdjęciami. Zgłoszenie należy przesłać na adres mailowy redakcji: samorzady@ptwp.pl z tytułem wiadomości: NOWA RADA W SERWISIE OCEŃ RADNYCH.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.