PARTNER PORTALU
  • BGK

Marek Sawicki: Nie wykluczam koalicji PSL-PiS w samorządach. Dla dobra wyborców

  • PAP/KDS    12 marca 2018 - 11:11
Marek Sawicki: Nie wykluczam koalicji PSL-PiS w samorządach. Dla dobra wyborców
Wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. (fot.archiwum posła)

Są przypadki gmin i powiatów, gdzie PSL ma koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. Dla dobra wyborców i przy porozumieniu programowym, nie wykluczam koalicji z PiS w samorządach- powiedział w poniedziałek (12.03) poseł PSL Marek Sawicki.
Sawicki pytany w radiowej Jedynce, czy PSL "z góry" wyklucza lokalne koalicje z Prawem i Sprawiedliwością po jesiennych wyborach samorządowych, odparł, że określą to "wyborcy samorządowi".

- Znam przypadki, już dzisiaj, w tej kadencji, że są takie powiaty i są takie gminy, gdzie PSL, także z Prawem i Sprawiedliwością ma koalicję. Więc dla dobra lokalnych wyborców i przy porozumieniu programowym, takich koalicji nie wykluczam - powiedział Sawicki.

Czytaj więcej: Jestem dziś atakowany po równo i przez PiS, i przez PO

Poseł PSL przyznał jednocześnie, że takie porozumienie będzie ciężkie, ponieważ - jak ocenił - celem PiS od kilkunastu lat jest bezwzględna walka z Polskim Stronnictwem Ludowym i eliminacja Polskiego Stronnictwa Ludowego ze sceny politycznej. - My zachęcaliśmy wielokrotnie do współpracy, do porozumienia, do wybrania spraw i tematów, które nas łączą, a nie do wojny - powiedział Sawicki.

Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.