PARTNER PORTALU
  • BGK

Marek Suski: Nowoczesna to partia na jedne wybory

  • PAP/AT    11 maja 2018 - 09:52
Marek Suski: Nowoczesna to partia na jedne wybory
Po odejściu Joannu Scheuring-Wielgus oraz Joanny Schmidt, klub Nowoczesnej liczy 23 posłów (fot.twitter.com/nowoczesna)

Wojna wewnętrzna w Nowoczesnej jest ogromna, ta partia się rozpada. Wydaje się, że to już jest równia pochyła - powiedział szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, pytany o odejście Joanny Scheuring-Wielgus i Joanny Schmidt z Nowoczesnej.
Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała w środę (9 maja), że dostała zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych w Sejmie i - jak stwierdziła - to sprawiło, że została przekroczona "czerwona linia". Wyjaśniła, że o zakazie wypowiadania się zdecydowało prezydium klubu, a o decyzji dowiedziała się "internetowo". Z kolei Joanna Schmidt po ogłoszeniu decyzji o swoim odejściu mówiła, że nie godzi się na "sekowanie w partii wartościowych ludzi".

"Widać wyraźnie, że to (Nowoczesna) jest formacja typu Palikot, czyli formacja na jedne, może na drugie wybory" - powiedział Suski w Telewizji Republika. W jego ocenie, do "rozpadu" tej partii przyczynia się wewnętrzne "skłócenie" jej członków. "Tam wojna wewnętrzna jest ogromna, ta partia się rozpada (...) wydaje się, że to już jest równia pochyła" - powiedział Suski.

Schmidt i Scheuring-Wielgus to partyjne stronniczki twórcy i byłego lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru. Po odejściu Scheuring-Wielgus oraz Schmidt, klub Nowoczesnej liczy 23 posłów.

W listopadzie ubiegłego roku na przewodniczącą Nowoczesnej została wybrana Katarzyna Lubnauer, która w wyborach pokonała Ryszarda Petru. Po wygranej w wyborach Lubnauer mówiła, że chce, aby na stanowisku przewodniczącej klubu zastąpiła ją Gasiuk-Pihowicz.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.