PARTNER PORTALU
  • BGK

Marek Woźniak wiceprzewodniczącym Europejskiego Komitetu Regionów

  • KDS    13 lipca 2017 - 16:16
Marek Woźniak wiceprzewodniczącym Europejskiego Komitetu Regionów
Marszałek Woźniak obejmie funkcje wiceprzewodniczącego już po raz piąty (fot. Europejski Komitet Regionów/Biuro Wielkopolski w Brukseli)

Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego, piąty raz wybrany na wiceprzewodniczącego Europejskiego Komitetu Regionów.
Nowy przewodniczący Komitetu - Belg Karl-Heinz Lambertz, zastąpi na tym stanowisku Fina Markku Markkulę, który będzie sprawował tę funkcję do końca obecnej kadencji, czyli do 2020 roku. Marek Woźniak będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego już po raz piąty. 

Wybory nowych władz odbyły się w trakcie zakończonej w czwartek (13 lipca) w Brukseli sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów.

- Marszałek Woźniak od kilku miesięcy aktywnie zabiega w Europejskim Komitecie Regionów o to, żeby unijne decyzje dotyczące przyszłości polityki spójności były jak najkorzystniejsze dla Polski. Sukcesem było wprowadzenie prawie wszystkich polskich poprawek do kluczowej opinii Europejskiego Komitetu Regionów ws. polityki spójności, czyli przyjętej w maju tego roku „Przyszłość polityki spójności po 2020 r.”. Jest to oficjalne stanowisko tego organu dotyczące polityki spójności - podkreślają w urzędzie marszałkowskim.

Komitet Regionów reprezentuje lokalne i regionalne samorządy w Unii Europejskiej. Pełni funkcję organu doradczego Komisji Europejskiej i Rady UE. Został utworzony w 1994 roku na mocy Traktatu z Maastricht. W skład komitetu wchodzi 350 członków ze wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.