PARTNER PORTALU
  • BGK

Mariusz Błaszczak: Hanna Gronkiewicz-Waltz ponosi odpowiedzialność polityczną za Warszawę od 2006 r.

  • PAP/JS    12 maja 2017 - 11:30
Mariusz Błaszczak: Hanna Gronkiewicz-Waltz ponosi odpowiedzialność polityczną za Warszawę od 2006 r.

Mariusz Błaszczak (Fot:www.mswia.gov.pl).

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) niewątpliwie ponosi odpowiedzialność za wszystko, co działo się w Warszawie od 2006 r. - uważa szef MSWiA Mariusz Błaszczak (PiS).
Pytany o komisję weryfikacyjną, która będzie badać zgodność z prawem decyzji dotyczących reprywatyzacji nieruchomości, minister powiedział dziennikarzom, że cieszy się, że "sprawa gigantycznych nadużyć w Warszawie" zostanie wyjaśniona, a odpowiedzialni za nadużycia zostaną surowo ukarani.

"Pani Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, jak słychać z jej wypowiedzi, unika stawienia się przed komisją, co świadczy o tym, że unika odpowiedzialności. Niewątpliwie odpowiedzialność polityczną za to wszystko, co działo się w Warszawie od 2006 r., ponosi" - podkreślił Błaszczak.

W ubiegły piątek weszła w życie ustawa powołująca komisję weryfikacyjną, która ma badać zgodność z prawem decyzji administracyjnych ws. reprywatyzacji nieruchomości. W czwartek na jej szefa został powołany wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który zapewnił, że można już składać wnioski o zbadanie przez komisję konkretnych nieruchomości.

Komisja, w ocenie prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, jest niekonstytucyjna i chodzi w niej tylko o "igrzyska", a nie o dociekanie prawdy. Na początku kwietnia Gronkiewicz-Waltz zadeklarowała, że raczej nie stawi się przed Komisją Weryfikacyjną. Pytana w środę przez dziennikarzy, czy zmieniła zamiary, odpowiedziała, że "nic nie zmieni jej zdania, że komisja jest niekonstytucyjna".

W czwartek (11 maja) Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, zwrócił uwagę, że komisja weryfikacyjna ma możliwość nakładania kar za niestawiennictwo.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: