PARTNER PORTALU
  • BGK

Mariusz Błaszczak: Hanna Gronkiewicz-Waltz ponosi odpowiedzialność polityczną za Warszawę od 2006 r.

  • PAP/JS    12 maja 2017 - 11:30
Mariusz Błaszczak: Hanna Gronkiewicz-Waltz ponosi odpowiedzialność polityczną za Warszawę od 2006 r.
Mariusz Błaszczak (Fot:www.mswia.gov.pl).

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) niewątpliwie ponosi odpowiedzialność za wszystko, co działo się w Warszawie od 2006 r. - uważa szef MSWiA Mariusz Błaszczak (PiS).
Pytany o komisję weryfikacyjną, która będzie badać zgodność z prawem decyzji dotyczących reprywatyzacji nieruchomości, minister powiedział dziennikarzom, że cieszy się, że "sprawa gigantycznych nadużyć w Warszawie" zostanie wyjaśniona, a odpowiedzialni za nadużycia zostaną surowo ukarani.

"Pani Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, jak słychać z jej wypowiedzi, unika stawienia się przed komisją, co świadczy o tym, że unika odpowiedzialności. Niewątpliwie odpowiedzialność polityczną za to wszystko, co działo się w Warszawie od 2006 r., ponosi" - podkreślił Błaszczak.

W ubiegły piątek weszła w życie ustawa powołująca komisję weryfikacyjną, która ma badać zgodność z prawem decyzji administracyjnych ws. reprywatyzacji nieruchomości. W czwartek na jej szefa został powołany wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który zapewnił, że można już składać wnioski o zbadanie przez komisję konkretnych nieruchomości.

Komisja, w ocenie prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, jest niekonstytucyjna i chodzi w niej tylko o "igrzyska", a nie o dociekanie prawdy. Na początku kwietnia Gronkiewicz-Waltz zadeklarowała, że raczej nie stawi się przed Komisją Weryfikacyjną. Pytana w środę przez dziennikarzy, czy zmieniła zamiary, odpowiedziała, że "nic nie zmieni jej zdania, że komisja jest niekonstytucyjna".

W czwartek (11 maja) Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, zwrócił uwagę, że komisja weryfikacyjna ma możliwość nakładania kar za niestawiennictwo.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.