PARTNER PORTALU
  • BGK

Mariusz Błaszczak: na kształt rekonstrukcji rządu duży wpływ miał Andrzej Duda

  • MIW    9 stycznia 2018 - 08:06
Mariusz Błaszczak: na kształt rekonstrukcji rządu duży wpływ miał Andrzej Duda
Nie jesteśmy przypisani do naszych stanowisk – tak Mariusz Błaszczak skomentował w radiowej Jedynce spekulacje na temat zakresu rekonstrukcji rządu. (fot. twitter.com/MSWiA)

- Nie jesteśmy przypisani do naszych stanowisk – tak Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji skomentował w radiowej Jedynce spekulacje na temat zakresu rekonstrukcji rządu. Jak przyznał, duży wpływ na kształt składu Rady Ministrów, który poznamy niebawem, miał prezydent Andrzej Duda. Nie chciał natomiast ujawnić, jak duża faktycznie będzie skala rekonstrukcji. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wczoraj powiedział, że wymiana dotyczyć będzie więcej niż 5, ale mniej niż 10 ministrów.
- Marszałek Karczewski może spekulować, ministrowi nie wypada – odniósł się do tego Błaszczak, który na dziennikarskiej giełdzie nazwisk pojawił się w kontekście Ministerstwa Spraw Zagranicznych (za Witolda Waszczykowskiego). Jego miejsce w MSWiA miałby natomiast zająć Joachim Brudziński.

Czytaj: Rekonstrukcja rządu: Ilu ministrów zostanie wymienionych?

W radiowej rozmowie szef MSWiA przekonywał także, iż liczba tzw. przestępstw z nienawiści w Polsce systematycznie spada. W roku 2015 było ich 791; w roku 2016 – 765, w roku 2017 – 726.

Czytaj: Rafał Dutkiewicz potępił atak na obywatela Indii

- One stanowią niecały promil wszystkich przestępstw – powiedział Błaszczak, zarzucając jednocześnie, że środowiska liberalno-lewicowe starają się przedstawić Polskę w fałszywy sposób jako kraj, gdzie cudzoziemcy coraz częściej padają ofiarami agresji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.