PARTNER PORTALU
  • BGK

Mariusz Błaszczak nie przychodzi, jest apel do Beaty Szydło

  • MN,bad    25 stycznia 2017 - 14:24
Mariusz Błaszczak nie przychodzi, jest apel do Beaty Szydło
Beata Szydło ostatni raz brała udział w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego 26 stycznia 2016 r, podobnie jak minister Mariusz Błaszczak (fot. mswia.gov.pl)

Członkowie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego zaapelowali, aby na następnym posiedzeniu gremium pojawiła się premier Beata Szydło.
Na Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego 25 stycznia, niektórzy uczestnicy posiedzenia wyrażali głośno niezadowolenie z polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz podejścia partii rządzącej do problemów samorządów.

Postulowali, że skoro Mariusz Błaszczak nie chce się spotykać z samorządowcami, chcą zobaczyć się na następnym posiedzeniu komisji z premier Beatą Szydło. Wytykali, że Mariusz Błaszczak - minister spraw wewnętrznych i administracji - w tej kadencji Sejmu pojawił się na KWRiST tylko raz. Apel do Beaty Szydło sformułowali m.in. Grzegorz Kubalski ze Związku Powiatów Polskich i Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich. 

Mówiąc o polityce Zjednoczonej Prawicy wobec samorządów, uczestnicy komisji mieli na myśli działania już poparte ustawami, jak reforma edukacji i likwidacja gimnazjów, ale też takie, które są na etapie projektowania – jak choćby pomysł aby kontrolę nad Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej sprawowała administracja rządowa.

Nie bez znaczenia jest także pomysł wprowadzenia kadencji w samorządach, który nie został wprawdzie oficjalnie zaproponowany przez rząd, ale został zasygnalizowany przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i poparty przez członków tego ugrupowania oraz Kukiz'15.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • czytaty, 2017-01-25 15:21:33

    Do Pytanie o reprezenyacje: m.in. Grzegorz Kubalski ze Związku Powiatów Polskich i Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich.
  • Pytanie o reprezenyacje, 2017-01-25 14:52:01

    Kto formułuje i kieruje stanowcze postulaty do Pani Premier? Nie bardzo rozumien treść artykułu.