PARTNER PORTALU
  • BGK

Mariusz Błaszczak: Przywracamy posterunki policji. Są pieniądze na infrastrukturę

  • Parlamentarny.pl (GP)/AT    7 czerwca 2017 - 09:51
Mariusz Błaszczak: Przywracamy posterunki policji. Są pieniądze na infrastrukturę
Polityk podkreślał, że przywraca posterunki w małych miejscowościach, co ma zwiększać bezpieczeństwo Polaków (Mariusz Błaszczak, fot.MSWiA/youtube.com)

Od kiedy jestem ministrem powstał program modernizacji służb, to 9 miliardów zł. To pieniądze, które są wydawane na sprzęt i infrastrukturę w policji i nie tylko, to także płace w służbach - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak.
Wobec zapowiedzianego wniosku o odwołanie Mariusza Błaszczaka, który ma złożyć w Sejmie Platforma Obywatelska (PO) minister i kluczowy polityk PiS uzasadniał swoje działania. Szef MSWiA broni się akcentując swoje działania w policji. Nacisk kładzie na modernizację służb i na zwiększenie liczby etatów w policji.

- Odpowiem moim krytykom. Od kiedy jestem ministrem powstał program modernizacji służb, to 9 miliardów zł. To pieniądze, które są wydawane na sprzęt i infrastrukturę w policji i nie tylko, to także płace w służbach - powiedział Błaszczak w Polskim Radiu.

Czytaj też: Kolejny posterunek otwarty

Polityk podkreślał, że przywraca posterunki w małych miejscowościach, co ma zwiększać bezpieczeństwo Polaków. Nie zapomniał, że za rządów PO-PSL część takich placówek zamknięto. Za swoją zasługę Mariusz Błaszczak uznał też zwiększenie etatów policyjnych w skali całego kraju o tysiąc.

Cały artykuł czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Szczawa, 2017-06-07 13:36:47

    Brawo Panie Ministrze.
  • pytanie, 2017-06-07 10:06:50

    czyli buduje PiS=PZPR panstwo policyjne, wojskowe ?