PARTNER PORTALU
  • BGK

Mariusz Sieniewicz dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie

  • PAP/JS    14 września 2017 - 19:59
Mariusz Sieniewicz dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie
Konkurs na nowego dyrektora MOK został ogłoszony po tym jak, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz odwołał dotychczasową szefową miejskiej instytucji Agnieszkę Kołodyńską

Pisarz Mariusz Sieniewicz będzie nowym szefem Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Został wybrany niemal jednogłośnie przez członków komisji konkursowej. Obejmie stanowisko najprawdopodobniej w październiku - podał Urząd Miasta w Olsztynie.
Jak poinformował Patryk Pulikowski z Urzędu Miasta w Olsztynie konkurs na dyrektora miejskiej jednostki kultury rozpoczął się w lipcu. Dziewięć osób wyraziło chęć objęcia stanowiska, wszyscy spełnili wymogi formalne i zostali zakwalifikowani do kolejnego etapu. Podczas rozmów indywidualnych kandydaci prezentowali swoje osiągnięcia, przedstawiali pomysły, które chcieliby zrealizować kierując MOK; odpowiadali też na pytania komisji konkursowej. Ta niemal jednogłośnie wybrała olsztyńskiego pisarza, Mariusza Sieniewicza.

Według Pulikowskiego, to właśnie Mariusz Sieniewicz wykazał się największą wiedzą i zaangażowaniem. Przedstawił przemyślaną i interesującą koncepcję działań, obejmującą zarówno aspekty merytoryczne jak i finansowe. Nie bez znaczenia było też podejście do spraw kadrowych. Sieniewicz wyraził troskę o pracowników oraz chęć polepszenia atmosfery panującej w instytucji.

"Nowy dyrektor chce zachować balans pomiędzy niszowymi wydarzeniami, a imprezami masowymi. W swoich planach ma inicjatywy łączące pokolenia, znoszące podziały i wykluczenia. Chce też podjąć współpracę z różnymi środowiskami m.in. Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim" - podkreślił Pulikowski.

Konkurs na nowego dyrektora MOK został ogłoszony po tym jak, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz odwołał dotychczasową szefową miejskiej instytucji Agnieszkę Kołodyńską. Jak podał wówczas Urząd Miasta powodem było naruszanie prawa pracy oraz niewłaściwe zachowania wobec pracowników. Urząd miasta poinformował wtedy, że decyzja prezydenta Olsztyna nie miała związku z pomysłami Agnieszki Kołodyńskiej na realizację zadań z zakresu kultury w mieście. Przyczyną była organizacja pracy zespołu, którym miała kierować dyrektor.

Sieniewicz jest olsztynianinem, współtwórcą pisma literackiego "Portret". Był nominowany do NIKE i Paszportów Polityki, jest laureatem Nagrody Literackiej Warmii i Mazur.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.