PARTNER PORTALU
  • BGK

Marsz Wolności. Jarosław Kaczyński: Wolność w Polsce jest, kwestionują to ci, którzy tego nie dostrzegają

  • PAP/MN    6 maja 2017 - 16:57
Marsz Wolności. Jarosław Kaczyński: Wolność w Polsce jest, kwestionują to ci, którzy tego nie dostrzegają
Mieliśmy rzeczywiście do czynienia z ograniczeniami wolności. Dzisiaj ta wolności istnieje - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. (fot. arch. Facebook)

Wolność dzisiaj w Polsce jest, i tylko ktoś, kto w ogóle nie dostrzega rzeczywistości może to kwestionować - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w kontekście organizowanego w sobotę w Warszawie przez PO "Marszu Wolności".
• Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, ograniczenie wolności miało miejsce za poprzedniej władzy, jak podczas marszu niepodległości 11 listopada 2014 roku..

• Prezes PiS przestrzega przed opozycją i mówi, że ta planuje ograniczyć program 500 plus i podnieść wiek emerytalny.

• Kaczyński, który w sobotę był w Szczecinie i odwiedził stocznię, odniósł się także do sytuacji tego miasta. Jak mówił, w ostatnich 27 latach, a w szczególności w okresie, kiedy rządziła PO, to wszystko, co tworzyło życie Szczecina i Pomorza Zachodniego, było niszczone.

Prezes PiS wygłosił oświadczenie w Stoczni Szczecińskiej, w której przebywał w sobotę z wizytą.

"Dzisiaj jest czas wolności i chciałbym żebyście wiedzieli o tym - zwracam się do uczestników marszu - że uczestnicząc w tym marszu i twierdząc, że dziś wolność jest zagrożona, w gruncie rzeczy idziecie w przeciwnym kierunku niż sądzicie" - powiedział Kaczyński.

Jak mówił, PiS jest partią wolności. "Mamy demokrację, każdy może mieć swoje poglądy, każdy może demonstrować, każdy może głosować jak chce, każdy może pisać co chce. My to całkowicie zapewniamy" - powiedział szef PiS.

Dodał, że marsz będzie zabezpieczany przez policję. "I z całą pewnością nasze władze uczynią wszystko, by nie było żadnych prowokacji, żadnych przeszkód" - dodał.

"Przypomnijmy sobie jak do 2014 r. wyglądały marsze niepodległości 11 listopada - co marsz to prowokacje, to awantura. Przy innych demonstracjach było podpalanie budek, były prowokacje, o których mogliśmy się później z tzw. taśm od Sowy dowiedzieć" - mówił.

Czytaj też: Samorządowcy i opozycja stanowczo: "Inaczej rozumiemy wolność niż Kaczyński, Erdogan, Putin, czy Łukaszenka"

"Mieliśmy rzeczywiście do czynienia z ograniczeniami wolności. Dzisiaj ta wolności istnieje, we wszystkich wymiarach, we wszystkich wymiarach, które są - można powiedzieć - praktykowane w państwach demokratycznych i tylko kompletne niedostrzeganie rzeczywistości może kogoś doprowadzić do wniosku, że dzisiaj wolność jest zagrożona" - stwierdził szef PiS.

Zwrócił się do osób, które będą iść w marszu: "Maszerujecie dlatego bez przeszkód, że wolność w Polsce istnieje i nie ona jest dzisiaj zagrożona". Stwierdził, że zagrożeniem są plany, które w wolność godzą. "Bo pamiętajcie państwo - prawo do pracy to też jest wolność" - zaznaczył. Jak mówił jego partia buduje aspekt wolności, którym jest poczucie, że żyje się w kraju, który się rozwija.×
KOMENTARZE (2)

  • starszy absolwent, 2017-05-08 09:39:31

    Panie Pośle Kaczyński, My idziemy tam, dokąd chcieli iść nasi (przynajmniej moi) pradziadkowie i dziadkowie. I my nie jesteśmy nacjonalistami i szowinistami, w przeciwieństwie do Waszych ministrów i bojówkarzy. I nic nas nie zatrzyma. Chcemy przyszłości dla naszych dzieci i wnuków, ale nie u boku Ł...ukaszenki i innych Orbanów. My pracujemy głowami, rękami, w których jednak nie ma ani pałki, ani kija bejsbolowego, jak u Waszych "gwardzistów". I szanujemy Konstytucję, w przeciwieństwie do Was.  rozwiń
  • opsad, 2017-05-08 08:52:38

    Najniższy Przywódca zmierza na wschód !