PARTNER PORTALU
 • BGK

Marszałek Gustaw Brzezin szefem PSL na Warmii i Mazurach. Partia szykuje się na wybory w 2018 r.

 • aw/pap    16 października 2016 - 18:21
Marszałek Gustaw Brzezin szefem PSL na Warmii i Mazurach. Partia szykuje się na wybory w 2018 r.
Na Brzezina głosowało 146 delegatów PSL w warmińsko-mazurskim (fot.facebook)

• Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin został w niedzielę wybrany na szefa PSL w regionie.
• Objął tę funkcję, po Stanisławie Żelichowskim, który przez ostatnich 12 lat kierował partią na Warmii i Mazurach.
• Województwo warmińsko-mazurskie było drugim regionem w Polsce obok świętokrzyskiego, w którym PSL wygrało ostatnie wybory samorządowe, teraz apetyty ludowców są większe.
W wyborach na nowego szefa partii, które odbyły się w Olsztynie podczas wojewódzkiego zjazdu delegatów PSL obok Brzezina startował burmistrz Kętrzyna Krzysztof Hećman. Na Brzezina głosowało 146 delegatów; na Hećmana oddano 84 głosy.

PSL myśli już o wyborach samorządowych

"Dzisiejszy wynik głosowania pokazuje, że praktycznie przygotowujemy się do wyborów samorządowych, to jest nasz główny cel, chcemy powtórzyć wyniki, które mieliśmy w tej kadencji. Wynik wyborów wzmacnia PSL w regionie i myślę, że teraz pozycja partii zależy od członków partii i dobrego kontaktu z elektoratem w środowisku"- powiedział podczas konferencji prasowej marszałek Brzezin.

Jak zaznaczył, PSL wygrało w regionie ostatnie wybory samorządowe i ma przewagę w koalicji samorządu województwa z Platformą Obywatelską.

"Dążymy do tego, by ten stan rzeczy utrzymać w 2018 roku, trzeba być bardziej aktywnym w terenie, pobudzić struktury, musimy jako zarząd partii odwiedzać teren, tak by członkowie, sympatycy i elektorat widział, że praktycznie zarządzamy województwem i ponosimy pełną odpowiedzialność za efekty rozwoju województwa" - podkreślił marszałek.

Obecny na zjeździe wojewódzkim PSL, prezes partii Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał, że województwo warmińsko-mazurskie było drugim regionem w Polsce obok świętokrzyskiego, w którym PSL wygrało ostatnie wybory samorządowe.

Kosiniak-Kamysz mówiąc o następnych wyborach samorządowych powiedział, że "cel jest prosty - doprowadzić do sukcesu w 2018 roku".

"We wszystkich powiatach musimy startować pod szyldem PSL, bo wtedy, jak nas pracuje duża grupa, to jest dobry wynik, chodzi o to, by zmobilizować najlepszą drużynę" - ocenił.

PSL pełne optymizmu

Oceniając wybory szefa warmińsko-mazurskiego PSL, Kosiniak-Kamysz powiedział, że były poprzedzone prawdziwą rywalizacją. "To pokazuje, że z PSL wcale nie jest tak źle, jeśli jest rywalizacja, są emocje wyborcze i chęć do kandydowania, to znaczy, że jest nadzieja na +lepsze jutro+, ja taką nadzieję widzę dla PSL na Warmii i Mazurach i w całej Polsce" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Prezes PSL podziękował ustępującemu z funkcji Stanisławowi Żelichowskiemu. Pokreślił, że Żelichowski ciągle "będzie mentorem i jest dla niego godne miejsce w partii".

Brzezin od 2014 roku jest marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego, w latach 1998-2012 był wójtem gminy Ostróda. Z obowiązków wójta zrezygnował w połowie czwartej kadencji - w lipcu 2012 r. Został wówczas wicemarszałkiem województwa. Zastąpił na tym stanowisku partyjną koleżankę z PSL Urszulę Pasławską, która została wiceministrem skarbu. Przez dwa lata w urzędzie marszałkowskim odpowiadał za zarządzanie środkami unijnymi. Nadzorował departament Zarządzania Programami Rozwoju Regionalnego i departament Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie.

W sejmiku woj. warmińsko-mazurskiego w ostatnich wyborach samorządowych wygrało PSL, zdobywając 14 mandatów. PO ma 9 mandatów, PiS - 6, a SLD jeden mandat. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.