PARTNER PORTALU
 • BGK

„Marszałkowie zapłacą za swoje decyzje stanowiskami”

 • Parlamentarny.pl (GP)    28 listopada 2016 - 11:09
„Marszałkowie zapłacą za swoje decyzje stanowiskami”
Adam Bielan jest politologiem, specjalista od komunikacji politycznej. (fot.:youtube.com)

• Adam Bielan w wywiadzie radiowym zasugerował, że decyzje i opóźnienia w wydawaniu unijnych środków w regionach są motywowane politycznie.
• Senator jest zdania, że winnych pozbawi funkcji nadchodząca elekcja samorządowa.
• Tym samym Bielan jest kolejnym politykiem PiS, który wypowiedział się w tym tonie. Samorządowcy się z nim nie zgadzają.
Adam Bielan, wicemarszałek Senatu i polityk zaplecza PiS, wypowiedział się w poniedziałek (28 listopada) o możliwych konsekwencjach decyzji politycznych marszałków województw. W rozmowie na antenie Polskiego Radia rozmawiano o spadającym w kraju PKB i o malejącym poziomie inwestycji. Co nie może być odbierane przez klasę polityczną dobrze. - Wzrost jest wyższy niż średnia w Unii, wyższy niż w strefie euro - bronił PiS senator. - Pamiętajmy, że 40 proc. naszego rozwoju generują środki unijne.

Po czym podkreślił, że NIK (kierowana przez byłego polityka PO) przeanalizowała prace samorządów, one wydają środki unijne. - Mamy 8 miesięcy opóźnienia - podkreślił Bielan, po czym zaznaczył, że w  15 z 16 sejmików to PO i PSL rządzą. Bielan zasugerował, że tam trzeba szukać winnych, może nawet są oni inspirowani politycznie.

- Mam nadzieję, że za dwa lata marszałkowie zapłacą za swoje decyzje stanowiskami - skończył Bielan nawiązując do wyborów samorządowych.

Wcześniej w podobnym tonie wypowiedzieli się premier Beata Szydło i Jarosław Kaczyński. Jej słowa skonfrontowaliśmy z oskarżanymi o sympatie polityczne z opozycją samorządowcami w regionach.

- To byłoby wbrew naturze samorządowców. Oni zawsze chcą zrobić jak najwięcej, niezależnie od tego, jaką opcję reprezentują - komentuje Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, który choć do PO już nie należy, to jednak w poprzednich wyborach samorządowych był przez tą partię popierany.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • nie posłuchano Sikorskieg, 2016-11-29 07:48:36

  PiS zapłaci wcześniej czy później i wtedy zartów nie bedzie - nie posłuchano Sikorskiego i wataha przetrwała i niszczy kraj
 • ja tylko pytam, 2016-11-28 20:48:04

  PO po wygranych poprzednich wyborach w ciągu 3 miesięcy wymieniło ludzi na większości stanowisk państwowych i samorządowych. W polityce nie ma litości, ciekawa więc jestem, na co czeka tak długo PiS. Czyżby znów miało sprawdzić się, że kto ma miękkie serce, musi mieć potem bardzo twardą doo...ę?...  rozwiń
 • Master Breslau, 2016-11-28 20:16:30

  Autostradowa Obwodnica Wrocławia mogła powstać kilka lat wcześniej ale obiecał jej budowę polityk PIS a pieniądzmi rządził polityk PO . Dopiero Platini wyborem UEFA zmusił zarząd województwa z Opcji PO do budowy.