PARTNER PORTALU
  • BGK

Masz głos, masz wybór: "Świadectwa dostępności" dla radnych i włodarzy rozdane

  • MIW    18 stycznia 2016 - 18:23
Masz głos, masz wybór: "Świadectwa dostępności" dla radnych i włodarzy rozdane
W Bydgoszczy w imieniu prezydenta miasta wolontariuszy przywitała w biurze jego zastępczyni - Iwona Waszkiewicz. (Fot. : www.uw.gov.pl).

• Test z dostępności radnych dla mieszkańców przeprowadzili wolontariusze w ramach akcji "Masz głos, masz wybór". 
• Z roku na rok kontakt z samorządowcami jest coraz lepszy.
• W ostatniej edycji testu "świadectwa dostępności" dostali niemal wszyscy. Z jednym wyjątkiem.
W ramach prowadzonej przez Fundację im. S. Batorego akcji „Masz głos, masz wybór” wolontariusze sprawdzili, czy samorządowcy w ich miejscowościach są dostępni dla mieszkańców podczas swoich dyżurów. Tym, których zastali wręczali „Świadectwa dostępności”. W razie nieobecności wieszali na drzwiach gabinetu uwagę w dzienniczku z prośbą o kontakt i usprawiedliwienie.

Jak przypominają inicjatorzy akcji, od samego początku jej uczestnicy działają na rzecz zwiększania dostępności radnych, nakłaniając ich do ustalania regularnych dni i godzin dyżurów, organizowania spotkań z mieszkańcami oraz podawania swoich adresów e-mail i telefonów kontaktowych.

- Choć w momencie startu akcji władze najczęściej określane były jako niedostępne, ocena kontaktu z nimi poprawia się z roku na rok – podkreślają organizatorzy.

Także ostatni sprawdzian obecności wypadł dla samorządowców pozytywnie. Na dyżurze zastano prezydenta Bydgoszczy (wolontariuszy przywitała w biurze jego zastępczyni - Iwona Waszkiewicz), radnego Marcina Kołtuna z gminy Kąkolewnica (woj. lubelskie), radnego Jacka Tomasiuka z Lubartowa (woj. lubelskie), wójta i przewodniczącego rady gminy Lubochnia, wójta Nasielska (woj. mazowieckie) Bogdana Ruszkowskiego oraz tamtejszych radnych: Jerzego Lubienieckiego (przewodniczący rady), Marka Jaroszewskiego i Dariusza Kordowskiego, a także radnego Józefa Siemczyka i wójta Ryszarda Gliwińskiego (Zamość, woj. lubelskie).

Największą grupę samorządowców sprawdzono w Żorach (woj. śląskie). „Świadectwo dostępności” uzyskali tak: Anna Nowacka, Anna Gaszka, Jadwiga Kempny, Jacek Miketa, Władysław Łukasiewicz, Wojciech Maroszek, Piotr Huzarewicz i Krzysztof Mentlik (wszyscy są członkami rady miasta).

Test oblał jedynie Mirosław Kociak, radny dolnośląskiej gminy Dobroszyce. Jego nie zastano na dyżurze.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.