PARTNER PORTALU
 • BGK

Mateusz Kijowski: Nie dla samorządów podległych jednej partii

 • PAP/JS    18 marca 2017 - 17:09
Mateusz Kijowski: Nie dla samorządów podległych jednej partii
Mateusz Kijowski (fot.facebook.com/KomitetObronyDemokracji)

Samorządy to ostatnia władza, która pozostaje w rękach ludzi, nie damy ich odebrać jednej partii - mówił do uczestników odbywającego się w Warszawie marszu w obronie sądów i samorządów lider KOD Mateusz Kijowski.
• "Będą samorządy, ale podległe prezesowi, podległe jednej partii" - mówił Kijowski na marszu, odbywającym się pod hasłem "Wolne sądy, wolne samorządy".

• Przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska (PO) stwierdziła z kolei, że "szykuje się zamach na wolną Warszawę".

Marsz organizowany przez Komitet Obrony Demokracji odbywa się pod hasłem "Wolne sądy, wolne samorządy". Uczestnicy zebrali się przed Kancelarią Premiera w Al. Ujazdowskich w Warszawie. Stamtąd Nowym Światem oraz Krakowskim Przedmieściem mają przejść na Plac Zamkowy.

Kijowski mówił do zgromadzonych m.in., że spotykali się już wiele razy na marszach, by protestować przeciwko m.in. upolitycznieniu prokuratury czy ograniczeniu prawa do własności ziemi rolnej. "Po kawałku odbierają nam Polskę, po kawałku odbierają nam demokrację, po kawałku odbierają nam naszą wolność" - przekonywał.

"Rok temu z kawałkiem krzyczeliśmy: wolny sędzia i myśleliśmy o sędziach Trybunału Konstytucyjnego. Dzisiaj okazuje się, że każdy sędzia z 10 tys. sędziów w Polsce jest zagrożony, jego niezawisłość jest zagrożona, bo stanie się urzędnikiem aparatu państwowego kierowanego przez partyjnego aparatczyka pana Ziobrę" - przemawiał Kijowski.

Mówił, że samorządy - "ostatnią władzę, która pozostaje w rękach ludzi" - "też chcą nam zabrać". "Będą samorządy, ale podległe prezesowi, podległe jednej partii. A ponieważ boją się konkurencji, postanowili wyciąć wszystkich sprawdzonych, tych, którzy są dobrymi gospodarzami" - przekonywał Kijowski.

Przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska (PO) stwierdziła na marszu, że "szykuje się zamach na wolną Warszawę". Według niej projekt ustawy metropolitalnej przygotowany przez PiS jest po to, by "odebrać warszawiakom Warszawę". "PiS doskonale wie, że w inny sposób nie uzyska władzy w Warszawie" - zaznaczyła.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • B28, 2017-03-20 09:51:48

  Do zibiwo: Oczywiście partie nie powinny mieszać się do samorządów, za to KOMITETY to już jak najbardziej:-) Dawniej były to Komitety Powiatowe i Wojewódzkie PZPR, a teraz jest Komitet Obrony Draństwa z I alimenciarzem kraju na czele.
 • zibiwo, 2017-03-19 07:12:21

  Do sa: Samorządy to samorządy jak sama nazwa wskazuje, a nie delegatura jakiejś nawiedzonej partii. Wybory samorządowe w których miesza jakakolwiek partia powinny być unieważniane.
 • sa, 2017-03-18 18:05:04

  tak, tak chcą wam zabrać... władzę i pieniądze "wielcy obrońcy tego żeby było jak było"