PARTNER PORTALU
  • BGK

Mateusz Morawiecki: Program 500 plus to bardzo cenna inwestycja w dzieci

  • PAP/JL    13 lipca 2016 - 07:58
Mateusz Morawiecki: Program 500 plus to bardzo cenna inwestycja w dzieci
Mateusz Morawiecki tłumaczy się z niefortunnej wypowiedzi o programie Rodzina 500 plus. Fot. Pixabay.com

Program 500 plus to bardzo cenna inwestycja w dzieci. Jest bardzo potrzebny – uważa wicepremier Mateusz Morawiecki.
Wicepremier Mateusz Morawiecki uważa, że to naturalne, że w pierwszym okresie wiele rodzin przeznacza środki na najpilniejsze potrzeby, np. rodzinne wakacje czy dobra codziennego użytku.

Czytaj też: Jak złożyć wniosek w programie Rodzina 500+

– Moja opinia o programie 500 plus była, jest i będzie bardzo pozytywna. W Bydgoszczy też była bardzo pozytywna. Chcę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że było to źle zinterpretowane, ponieważ biorąc pod uwagę tykającą bombę demograficzną pod naszym społeczeństwem, zawsze byłem orędownikiem bezpośrednich transferów finansowych do polskich rodzin, tak jak robi to 20 krajów UE. Wypowiadałem się w tej sprawie dziesiątki razy – mówi Mateusz Morawiecki, odnosząc się do prasowych relacji z jego spotkania 11 lipca z działaczami PiS w Bydgoszczy.

Czytaj też: Morawiecki: 20 mld złotych to niewygórowany koszt

Mateusz Morawiecki ma ogromną nadzieję, że te pieniądze będą rozdysponowane na rozwój dzieci, inwestycje w młode pokolenie Polaków, ich przyszłość oraz budowanie oszczędności przez polskie rodziny.

Jak zaznaczył Mateusz Morawiecki, po 27 latach zapomnienia przywróciliśmy podmiotowość, godność i nadzieję na lepsze jutro polskim rodzinom.

– Jest program too zupełnie zasadniczym znaczeniu, żeby poprawić los Polaków, polskich rodzin. Do tej pory ludzie brali często przed wrześniem kredyty konsumpcyjne na wyprawki szkolne, a w grudniu na święta, a teraz to państwo polskie inwestuje publiczne pieniądze w dzieci. Można powiedzieć, że te 20 mld złotych to najlepszy wydatek inwestycyjny, jaki Polska poczyniła po 1989 roku – konkluduje Mateusz Morawiecki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Letuch, 2016-07-14 20:53:01

    A dla kogo ten wywiad? Bo jak dla dziennika to bez kozery powiem 500 - jak mawiał klasyk
  • ... szkoda słów..., 2016-07-13 08:36:28

    Wicepremier Morawiecki chwali też wielkie zagraniczne koncerny śmieciowe za wysokie marże nakładane na swe usługi w Polsce - odpady.net.pl/2016/04/05/12988/