PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowieckie: CBA zakończyło kontrolę: ma tylko drobne uwagi

  • pt    21 marca 2017 - 12:05
Mazowieckie: CBA zakończyło kontrolę: ma tylko drobne uwagi
W czerwcu zeszłego roku w urzędach marszałkowskich w całym kraju rozpoczęły się kontrole CBA (fot. cba.gov.pl)

Zakończyła się kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego.
• Kontrola nie wykazała istotnych nieprawidłowości.

• Drobne uchybienia w jednym z projektów, zostały usunięte już w trakcie trwania kontroli.

• W związku z tym marszałek województwa nie będzie wnosił zastrzeżeń do wyników kontroli.

W czerwcu zeszłego roku w urzędach marszałkowskich w całym kraju rozpoczęły się kontrole CBA. Na Mazowszu dotyczyła ona trzech projektów realizowanych ze środków unijnych. Po 10 miesiącach prac i analiz, kontrola została zakończona.

Kontrolą CBA objęte zostały trzy projekty, które Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie realizował ze środków unijnych w ramach RPO WM 2007-2013 – „E-zdrowie dla Mazowsza”, „Przyspieszenie wzrostu konkurencyjności województwa mazowieckiego poprzez budowanie społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy poprzez stworzenie zintegrowanych baz wiedzy o Mazowszu” oraz „Rozwój elektronicznej administracji w samorządach województwa mazowieckiego wspomagającej niwelowanie dwudzielności potencjału województwa”.

Kontrola nie wykazała istotnych nieprawidłowości, a jedynie drobne uchybienia w jednym z projektów, które zostały usunięte już w trakcie trwania kontroli.

W związku z tym marszałek województwa nie będzie wnosił zastrzeżeń do wyników kontroli.

 - Funkcjonariusze CBA rozpoczęli kontrolę w naszym urzędzie w czerwcu ubiegłego roku. Od początku byliśmy pewni, że nie wykaże ona istotnych nieprawidłowości. Nasi pracownicy realizują wszystkie projekty niezwykle starannie i zgodnie z wszelkimi procedurami. Wyniki tej kontroli tylko potwierdziły nasze wysokie standardy. Ponieważ wyniki kontroli są dla nas pomyślne, nie będziemy wnosili zastrzeżeń - informuje Waldemar Kuliński, dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • wdzivny, 2017-03-21 16:11:32

    Do pinokio: Ba, propaganda oszczerst pod adresem wszyskich przeciwników PiS, preferowana przez obecny rząd, to właśnie propaganda, mająca przedewszystkim odwrócić uwagę od nierządnej, pazernej działalmości PiS i oczywiście, jak każda propaganda ma się nijak do rzeczywistości.
  • pinokio, 2017-03-21 15:05:52

    Niemożliwe, a miała być tragedia,szambo,bagno,mafia,nadużycia,itd itp.....tragedia.....