PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowieckie, Komenda Policji: Tomasz Michułka nowym komendantem

  • PAP/AT    9 lutego 2016 - 18:41

Insp. Tomasz Michułka został nowym szefem mazowieckiej policji. Zastąpił insp. Rafała Korczaka, który został odwołany z tego stanowiska przez ministra spraw wewnętrznych. Michułka od stycznia pełnił obowiązki komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi.
Jak poinformowała rzeczniczka mazowieckiej policji kom. Alicja Śledziona, we wtorek (9 lutego) nowy komendant przejął obowiązki kierowania komendą od swojego poprzednika. Michułkę - na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji z siedzibą w Radomiu - powołał minister spraw wewnętrznych na wniosek komendanta głównego policji. Dzień wcześniej ze stanowiska szefa mazowieckiej policji odwołany został insp. Rafał Korczak.

Czytaj też: Kujawsko-Pomorskie: Paweł Spychała nowym komendantem wojewódzkim

Tomasz Michułka ma 45 lat. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu i Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Do policji wstąpił w 1995 r. Od początku związany był z pionem kryminalnym. Służbę rozpoczynał jako asystent Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego w Komendzie Rejonowej Policji Łódź-Górna. W 2000 r. został kierownikiem sekcji II Wydziału Kryminalnego KMP w Łodzi, następnie był naczelnikiem Sekcji Kryminalnej IV Komisariatu KMP w Łodzi. Od 2005 r. piastował stanowisko z-cy naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi. Od 2007 r. był naczelnikiem Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi. W lutym 2014 r. został powołany na stanowisko pierwszego zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi. Od stycznia pełnił obowiązki szefa łódzkiej komendy wojewódzkiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.