PARTNER PORTALU
  • BGK

Mazowsze: nabór wniosków do programu "Maluch plus".

  • PAP/MIW    30 października 2017 - 19:23
Mazowsze: nabór wniosków do programu "Maluch plus".
"Maluch plus" wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech. (fot. pixabay.com)

1 listopada rozpocznie się w woj. mazowieckim nabór wniosków do rządowego programu "Maluch plus". Projekt wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów.
Jak poinformował w poniedziałek (30.10) na konferencji prasowej w Radomiu wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz, projekt z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko gmin, ale też innych podmiotów, które decydują się na prowadzenie żłobków czy klubów dziecięcych.

W tym roku z dotacji rządowej w ramach programu "Maluch plus" skorzystało na Mazowszu 239 podmiotów: 38 gmin i 198 instytucji niegminnych. Na dotacje przeznaczono łącznie ponad 20 mln zł.

- Liczymy na to, że teraz zainteresowanie będzie jeszcze większe, zwłaszcza, że rząd przeznaczył na realizację programu w całym kraju 450 mln zł, czyli o 300 mln zł więcej niż w tym roku - zaznaczył Standowicz. Dodał, że wnioski dot. nowych placówek utworzonych przez jednostki samorządu terytorialnego przyjmowane będą do 24 listopada. W pozostałych przypadkach nabór potrwa do 17 listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.