PARTNER PORTALU
  • BGK

MC: zostały trzy dni na wniosek o 500+, można go złożyć online

  • pt/pap    29 sierpnia 2017 - 14:10
MC: zostały trzy dni na wniosek o 500+, można go złożyć online
Złożenie wniosku przez internet to najwygodniejsza forma uzyskania świadczenia, bo nie trzeba odwiedzać urzędów (fot.mrpisp.pl)

Jeszcze tylko przez trzy dni można składać wniosek o 500+, aby mieć pewność ciągłości wypłaty; najlepiej zrobić to przez internet - radzi Ministerstwo Cyfryzacji. W sierpniu złożono ponad 1,5 mln wniosków, prawie pół miliona online.
Resort podkreśla, że osoby, które chcą mieć gwarancje ciągłości wypłaty świadczenia 500+ oraz nie chcą czekać na wyrównanie, mają tylko trzy dni na złożenie wniosku - do końca sierpnia. Ci, którzy nie chcą tracić czasu na stanie w kolejkach powinni skorzystać z możliwości złożenia wniosku online.

"Złożenie wniosku przez internet to najwygodniejsza forma uzyskania świadczenia, bo nie trzeba odwiedzać urzędów" - zachęca cytowana w komunikacie minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Z przedstawionych przez MC danych wynika, że od początku sierpnia br. rodzice złożyli już ponad 1,5 mln wniosków o świadczenie 500+, w tym przeszło 477 tys. online.

Wyjaśniono, że wniosek o świadczenie 500+ można złożyć w prosty sposób online poprzez 4 kanały: stronę Obywatel.gov.pl, bankowość elektroniczną, portal Emp@tia oraz Platformę Usług Elektronicznych ZUS - PUE ZUS.

"Wypełniony wniosek można też złożyć osobiście w urzędzie lub listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej (decyduje data nadania na poczcie). Ze względu na duże zainteresowanie składaniem wniosków Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do korzystania ze ścieżki online" - dodano. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.