PARTNER PORTALU
 • BGK

MEN: Barbara Rudzińska-Mękal pokieruje Ośrodkiem Rozwoju Edukacji

 • PAP/MN    12 stycznia 2017 - 15:40
MEN: Barbara Rudzińska-Mękal pokieruje Ośrodkiem Rozwoju Edukacji
Barbara Rudzińska-Mękal jest absolwentką Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, wieloletnim wykładowcą akademickim (fot. facebook)

• Minister edukacji Anna Zalewska powierzyła Barbarze Rudzińskiej-Mękal pełnienie obowiązków dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji.
• Poinformowało w czwartek Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Zastąpi ona na stanowisku Sławomira Kuligowskiego, który kierował nim od kwietnia 2016.; najpierw pełnił obowiązki dyrektora ORE, następnie w lipcu, po wygraniu konkursu, został dyrektorem.

Jak podano na stronie internetowej MEN, Barbara Rudzińska-Mękal jest absolwentką Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, wieloletnim wykładowcą akademickim. Jest ekspertką w zakresie realizacji, rozliczania i kontroli projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa oraz certyfikowanym specjalistą zarządzania projektami.

Ośrodek Rozwoju Edukacji jest instytucją podległą Ministerstwu Edukacji Narodowej, powstał 1 stycznia 2010 r. po połączeniu Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Celem ORE jest działanie na rzecz podnoszenia jakości edukacji przez wspieranie szkół i placówek w realizacji ich zadań oraz wspieranie zmian wprowadzanych w systemie oświaty w zakresie doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (9)

 • zofia byla belferka, 2017-03-07 19:50:33

  OswIata tragedia zal mi niemocy edukacyjnej moich wnuczt.
 • zofia, 2017-03-07 19:48:06

  OswIata
 • Wroz, 2017-01-14 00:47:22

  Chciałem zadać pytanie bo nie widzę Bernarda Adamoiwcza,Brodzika Magdalewicza- wróżbita Maciej