PARTNER PORTALU
  • BGK

MEN: Ruszają konsultacje podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego

  • Parlamentarny.pl (JS)    15 kwietnia 2016 - 22:53
MEN: Ruszają konsultacje podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego

Projekty uwzględniają część wniosków zgłaszanych przez uczestników ogólnopolskiej debaty „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra zmiana” (fot. men.gov.pl)

Do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych zostały skierowane dwa projekty rozporządzeń wprowadzające do podstawy programowej zmiany w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.
Projekty uwzględniają część wniosków zgłaszanych przez uczestników ogólnopolskiej debaty „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra zmiana” na temat zmian w edukacji oraz uwagi zgłaszane za pośrednictwem formularza na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego została uzupełniona o zapisy dotyczące wiadomości i umiejętności potrzebnych do kontynuowania przez dzieci edukacji w szkole.

Czytaj całość na parlamentarny.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2016-04-18 08:44:47

    Dobrze by było rozróżnić dwa pojęcia ,,program nauczania" narzucany w PRL-u i ,,podstawa programowa" jako dokument otwierający się na uczniów i ich zróżnicowane potrzeby. Odnoszę wrażenie, że wraca nowe, czyli obligatoryjny program nauczania. Byłby to fatalny znak, bo by oznaczało, że wrac...a system nakazowy, podczas gdy szkoły trzeba otwierać na diagnozowanie potrzeb rozwojowych młodych ludzi i na indywidualizowane wspieranie ich. W XXI wieku nie wiadomości są ważne, lecz rozwijanie zainteresowań i uczenie uczenia się.  rozwiń