PARTNER PORTALU
  • BGK

Metropolia warszawska: Mieszkańcy Nieporętu głosują w referendum

  • PAP/JS    14 maja 2017 - 11:59
Metropolia warszawska: Mieszkańcy Nieporętu głosują w referendum
Mieszkańcy w referendum odpowiedzą na pytanie: "Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m.st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Nieporęt?". (fot. Anna Woźniak/Flickr)

W Nieporęcie odbywa się referendum, w którym mieszkańcy wypowiedzą się, czy są za tym, by Warszawa jako samorządowa jednostka metropolitalna objęła ich gminę. By referendum było ważne, potrzebna jest przynajmniej 30-procentowa frekwencja.
Lokale obwodowe komisji do spraw referendum są otwarte od godz. 7 do 21.

Mieszkańcy w referendum odpowiedzą na pytanie: "Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m.st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Nieporęt?".

By referendum było ważne, potrzebna jest przynajmniej 30-procentowa frekwencja, co oznacza, że musi wziąć w nim udział ok. 3,4 tys. upoważnionych mieszkańców.

Do zakończenia głosowania obowiązuje cisza wyborcza. Zabronione jest m.in. zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień, rozdawanie ulotek, jak też prowadzenie w inny sposób agitacji w związku z referendum.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.