PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto Gdańsk chce szybkiego uporządkowania nazw ulic

  • JS    30 marca 2018 - 16:36
Miasto Gdańsk chce szybkiego uporządkowania nazw ulic
Ul. Dąbrowszczaków na Gdańskim Przymorzu, o której nazwę toczył się spór przed sądem (fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl)

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uchylił wczoraj (29 marca) zarządzenie zastępcze wojewody o zmianie nazw gdańskich ulic w ramach "dekomunizacji".
Miasto Gdańsk chce szybkiego uporządkowania nazw ulic. Mieszkańcy, którzy posiadają dokumenty, na których widnieją nowe nazwy ulic, po zmianach dokonanych przez wojewodę, muszą poczekać na wprowadzenie poprzednich nazw do Powszechnego Elektronicznego Systemu Ewidencji Ludności.

PESEL jest administrowany centralnie. Samorządy nie mają możliwości samodzielnego wprowadzenia jakiekolwiek zmiany do bazy centralnej. Rejestry ZUS i urzędów skarbowych zasilane są danymi z rejestru PESEL automatycznie.

Gdański magistrat wystąpił do WSA o odpis wyroków, na podstawie którego niezwłocznie po otrzymaniu dokumentów z WSA przygotuje odpowiednie pisma w sprawie zmiany w systemie PESEL i CEPIK. Urząd Miejski w Gdańsku chce w ten sposób jak najszybciej uporządkować wszystkie kwestie związane z uchyleniem zarządzenia zastępczego wojewody pomorskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.