PARTNER PORTALU
  • BGK

Michał Bednarek szefem Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria

  • wnp.pl/AT    22 lutego 2017 - 08:18

Michał Bednarek jest prezesem Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria. Wcześniej zakładem tym zarządzał Andrzej Warzecha.
Warzecha, o czym informował na portalu wnp.pl, z dniem 16 stycznia br. został odwołany z funkcji prezesa zarządu Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria. Andrzej Warzecha został prezesem Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria na początku 2014 roku. Na stanowisku prezesa zastąpił wówczas Fryderyka Krukowskiego, który był prezesem Victorii od 2006 roku.

Przed objęciem funkcji prezesa w wałbrzyskiej koksowni, która należała wtedy do Grupy JSW, Andrzej Warzecha był wiceprezesem spółki Polski Koks, zajmującej się m.in. sprzedażą węgla i koksu.

Na pozostałych stanowiskach w zarządzie spółki nie zaszły zmiany. Stanisław Stępak pozostaje członkiem zarządu ds. produkcji, natomiast Ryszard Rędziński członkiem zarządu ds. handlowych.

Michał Bednarek, prezes wałbrzyskiej koksowni Victoria, ma 33 lata i pochodzi ze Szczawna-Zdroju.

Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.
Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria SA są wiodącym w Polsce i znaczącym w Europie producentem koksu odlewniczego oraz dominującym w kraju producentem koksu odlewniczego Kęsy IS o granulacji +100.

Spółka jest przedsiębiorstwem branży węglowo-koksowej.

Udział WZK Victoria SA w produkcji koksu w Polsce wynosi 5 proc. oraz stanowi 4 proc. krajowego eksportu koksu ogółem. Rocznie produkuje ponad 500 tys. ton koksu, z czego ponad 400 tys. ton koksu odlewniczego specjalnego. Pozycję rynkową Victorii określają najwięksi europejscy liderzy z sektora odlewniczego, hutnictwa metali nieżelaznych i producenci materiałów izolacyjnych.

Najwięksi obecnie udziałowcy koksowni Victoria to Towarzystwo Finansowe Silesia mające 58, 35 proc. udziałów oraz Agencja Rozwoju Przemysłu, do której należy 34,4 proc. udziałów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.