PARTNER PORTALU
  • BGK

Michał Dworczyk: Nie zdziwiłbym się, gdyby władze Warszawy nie dotrwały do końca kadencji

  • PAP/JS    1 lutego 2017 - 17:38
Michał Dworczyk: Nie zdziwiłbym się, gdyby władze Warszawy nie dotrwały do końca kadencji
Poseł Michał Dworczyk (PiS) (fot. mat. pras.)

• Poseł Michał Dworczyk (PiS) powiedział w związku z aferą reprywatyzacyjną, że nie zdziwiłby się, gdyby władzom Warszawy nie udało się dotrwać do końca kadencji.
• Dodał, że prokurator musi ocenić, czy prezydent miasta ponosi też inną odpowiedzialność niż polityczna.
"Rozwijające się śledztwo każdego tygodnia przynosi dodatkowe fakty, dodatkowe informacje i nie byłbym zaskoczony, gdyby się w pewnym momencie okazało się, że nie uda się obecnej ekipie w ratuszu warszawskim dotrwać do wyborów samorządowych, tylko zmiany nastąpią wcześniej" - mówił Dworczyk w Radiu Maryja.

Poseł ocenił, że proceder nie mógł być dziełem kilku osób, którym postawiono już zarzuty, ale o wiele większej grupy osób.

"Bardzo ważne jest ustalenie jaką rolę w tym procederze odgrywały władze Warszawy. Nie ma co być naiwnym i wierzyć, że decyzje o zwrocie nieruchomości czy odszkodowań w wysokości nierzadko ponad 100 mln zł zapadały poza wiedzą władz w ratuszu warszawskim. To są decyzje, o których musi wiedzieć ratusz, na które ma wpływ bezpośrednio prezydent i jego najbliższe otoczenie" - powiedział poseł PiS.

Czytaj też: Będzie nadzwyczajna sesja Rady Warszawy ws. afery reprywatyzacyjnej?

Dworczyk zaznaczył, że prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ponosi pełną odpowiedzialność polityczną za aferę.

"Prokurator musi określić czy tutaj jakaś inna odpowiedzialność, również ze strony pani prezydent, miała miejsce. Ja chciałbym żeby ta sprawa została zamknięta, sfinalizowana, żeby warszawiacy i w ogóle Polacy mogli żyć w takim przekonaniu, że jest sprawiedliwość w naszym kraju, że nie ma przyzwolenia na cwaniactwo, złodziejstwo, że winni nadużyć są surowo karani" - dodał Dworczyk.

W prokuraturach prowadzonych jest w sumie ok. 100 różnych postępowań dotyczących reprywatyzacji w stolicy. We wrześniu ub.r. na polecenie ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry powołano trzy zespoły prokuratorskie do tych spraw: w prokuraturach regionalnych - wrocławskiej i warszawskiej oraz w Prokuraturze Krajowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.