PARTNER PORTALU
  • BGK

Michał Wypij kandydatem na prezydenta Olsztyna? Kandydatura pod znakiem zapytania

  • PAP/MN    29 listopada 2017 - 17:37
Michał Wypij kandydatem na prezydenta Olsztyna? Kandydatura pod znakiem zapytania
Michał Wypij przedstawiany jest jako bliski współpracownik wicepremiera Jarosława Gowina. (fot. Facebook)

Szef okręgu olsztyńskiego partii Porozumienie Michał Wypij ogłosił w środę (29 listopada), że jest najpoważniejszym kandydatem prawicy w wyborach na prezydenta Olsztyna. Pełnomocnik PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit odpowiada, że kandydatura Wypija nie była uzgadniana z jego partią.
• Michał Wypij podkreślił, że kandyduje na prezydenta Olsztyna jako kandydat "dobry i uczciwy".

• O mojej kandydaturze wie kierownictwo PiS na Nowogrodzkiej, zaakceptowało ją - powiedział Wypij.

• Wypij nie uzgadniał z Prawem i Sprawiedliwością swojej kandydatury - krótko ucina pełnomocnik PiS Jerzy Szmit.

Kandydaturę Wypija w wyborach na prezydenta Olsztyna ogłosił w środę wiceprezes partii Porozumienie Zbigniew Gryglas.

"Michał Wypij to bliski współpracownik wicepremiera Jarosława Gowina, to człowiek, który ma doświadczenie we współpracy z agendami rządowymi i Radą Ministrów. To niezwykle ważne dla miasta i regionu, bo ułatwi realizację wszelkich programów regionalnych a takie programy są dla miasta i regionu bardzo istotne"- powiedział Gryglas, prezentując kandydaturę Wypija.

Jak mówił Gryglas, chodzi m.in. o program Mieszkanie Plus, ale także o inwestycje infrastrukturalne.

"Dziś na Warmii i Mazurach wskaźniki dotyczące sieci dróg, czy stanu trakcji kolejowych są dużo niższe, niż średnia krajowa. To wszystko musi się zmienić. Michał Wypij jest kandydatem zmiany. Wierzę, że poprą go wszyscy, którzy oczekują na zmianę. Wierzę, że jego wybór będzie impulsem do rozwoju Olsztyna i całego regionu"- mówił Gryglas.

Michał Wypij podkreślił, że kandyduje na prezydenta Olsztyna, ponieważ "chce, by mieszkańcy Olsztyna mieli możliwość wyboru kandydata dobrego i uczciwego". Jak zaznaczył, od prawie dwóch dekad w Olsztynie rządzi wciąż ta sama ekipa. Jak mówił, wcześniej rządził Czesław Jerzy Małkowski a obecnie Piotr Grzymowicz, który za rządów Małkowskiego był jego zastępcą.

"Dziś jestem najpoważniejszym kandydatem całego obozu prawicy w wyborach prezydenckich w Olsztynie. O mojej kandydaturze wie kierownictwo PiS na Nowogrodzkiej, zaakceptowało ją i czekamy na ostateczne decyzję"- powiedział Wypij.

Przekonywał, że jeśli prawica chce wygrać wybory, to musi iść do nich wspólnie. "Jeśli chcemy iść wspólnie, to musimy mieć kandydata na zwycięstwo, dlatego obecnie jestem najpoważniejszym kandydatem w wyborach prezydenckich. Jestem przekonany, że całe struktury PiS i Solidarnej Polski przyczynią się (do tego), że w końcu po latach odbijemy to miasto"- mówił Michał Wypij.

Okręgowy pełnomocnik PiS Jerzy Szmit poinformował, że "Wypij nie uzgadniał z Prawem i Sprawiedliwością swojej kandydatury". "Nic mi na ten temat nie wiadomo, nie dostałem informacji na ten temat, sprawdzałem to dziś w naszej centrali na Nowogrodzkiej i nie potwierdzam takich faktów"- podkreślił Szmit.

Pytany o to, kiedy PiS poda nazwisko swego kandydata w wyborach na prezydenta Olsztyna, Szmit odpowiedział, że jeszcze jest sporo czasu do wyborów a obecnie w PiS trwają wybory w strukturach powiatowych partii.

"Jeśli chodzi o kandydatury, to w swoim gronie rozmawiamy o tym, ale to muszą być kandydatury, które spełniają wymogi kompetencji, zaufania, ale też i wsparcia, bo kandydat musi uzyskać wsparcie ze strony naszego szeroko rozumianego środowiska, w tym członków i sympatyków PiS, bo to oni są najważniejszym naszym środowiskiem"- mówił Szmit.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.