PARTNER PORTALU
 • BGK

Mieczysław Struk: Gdy minister wygrzewał się na słońcu ja odwiedzałem poszkodowane gminy

 • AT    19 sierpnia 2017 - 20:24
Mieczysław Struk: Gdy minister wygrzewał się na słońcu ja odwiedzałem poszkodowane gminy
Marszałek Mieczysław Struk z harcerzami z ZHR w drodze do Lotynia (fot.facebook.com/mieczyslawstruk)

W czasie, gdy minister Błaszczak wygrzewał się prawdopodobnie na słońcu, już w sobotę i niedzielę, odwiedzałem gminy, które doznały największych szkód - odpowiedział marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk na zarzuty Mariusza Błaszczaka, który obarcza go winą za spóźnioną pomoc dla poszkodowanych.
• Minister Mariusz Błaszczak nawoływał do marszałka pomorskiego by "skoro obudził się pięć dni po nawałnicach wziął się do pracy".

• Nie jest prawdą to, o czym mówi w sposób bezczelny pan minister Błaszczak. Zabrałem się do pracy natychmiast - odpowiedział Struk.

• Marszałek zaznaczył, że "w czasie, gdy minister Błaszczak wygrzewał się na słońcu, on odwiedzał gminy, które doznały największych szkód".

• Słowa ministra, choć skierowane do mnie, dotknęły też wiele osób związanych z samorządem: wójtów, burmistrzów, starostów, urzędników, radnych oraz przedsiębiorców i ludzi dobrej woli, anonimowych bohaterów, którzy byli od pierwszego dnia zaangażowani w pomaganie osobom dotkniętym nawałnicą - poinformował.

W Chojnicach w sobotę (19 sierpnia) odbyło się spotkanie z udziałem premier Beaty Szydło oraz ministrów poświęcone sytuacji po nawałnicach, które pod koniec ubiegłego tygodnia nawiedziły województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Na spotkaniu premier poinformowała m.in. o tym, w jaki sposób rząd pomaga osobom, które ucierpiały podczas ubiegłotygodniowych nawałnic. Z kolei szef MSWiA Mariusz Błaszczak o tym, że uprzątnięcie dróg leży w kompetencjach marszałka i zaapelował, by służby podległe marszałkowi pomorskiemu uprzątnęły drzewa z poboczy dróg wojewódzkich.

- Panie marszałku jeżeli się pan już obudził pięć dni po nawałnicy, skoro jest już pan przytomny, do pracy - nawoływał minister do marszałka pomorskiego.

Mieczysław Struk odpowiedział na zarzuty w TVN24.

- A propos tego przebudzenia, o którym wspomniał pan minister. W tym czasie, gdy minister Błaszczak wygrzewał się prawdopodobnie na słońcu, już w sobotę i niedzielę, odwiedzałem gminy, które doznały największych szkód - powiedział marszałek w TVN24.

- Nie jest prawdą to, o czym mówi w sposób bezczelny pan minister Błaszczak. Zabrałem się do pracy natychmiast - podkreślił Struk w rozmowie z TVN24.

Marszałek pomorski powiedział, że drogi wojewódzkie są przejezdne. - Mało tego, przeznaczamy dodatkowe środki finansowe - mam nadzieję, że Sejmik mi zatwierdzi wniosek w najbliższy wtorek - dwa miliony złotych na uprzątnięcie w pasie drogowym - powiedział.

Dodał, że w interesie mieszkańców będzie "wymieniać kolejne błędy" szczebla centralnego. - Stałem się ustami mieszkańców, którzy oczekiwali wprowadzenia stanu klęski żywiołowej – powiedział marszałek w TVN24.

Do słów ministra odniósł się także na swoim profilu na Facebooku, gdzie zaznaczył, że słowa Błaszczak dotknęły nie tylko jego, ale też wiele osób związanych z samorządem.

- Proszę ministra Błaszczaka, żeby się zastanowił, pomyślał chwilę i przeprosił. Nie mnie, ale pomorskich samorządowców - napisał Mieczysław Struk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (11)

 • bosswszystkichbossów, 2017-08-30 23:17:43

  Do boss: Ciebie, na pewno bym nie słuchał. A jak nudzisz się w pracy i po cichu piszesz komentarze, zabierając zajęcie prawdziwym czytelnikom, to siedź cicho bym nie doniósł na Ciebie do Twojego Bossa. I wytrzyj nos, bo Ci kapie.
 • pokora, 2017-08-21 18:33:08

  Coś podobnego - jajo mądrzejsze od kury. A gdzie to pokora, o której tak zawsze bębnicie w Pedałenowskich programach dla mas-debili?
 • twój szef z nadania PiS-u, 2017-08-21 18:07:32

  Do rebeliant: Zamiast produkować się z obelgami na portalu, weź się do pracy PO-wski pierdzistołku.