PARTNER PORTALU
  • BGK

Miejski program in vitro także w Kielcach? Projekt już jest

  • AW    3 października 2017 - 20:21
Miejski program in vitro także w Kielcach? Projekt już jest
Zdaniem autorów dokumentu, wdrożenie programu dofinansowania zwiększy dostępność do leczenia niepłodności dla mieszkańców Kielc (fot.pixabay)

Kieleccy radni klubu SLD przygotowali projekt uchwały w sprawie „Programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Kielce na lata 2018 – 2020”. We wtorek (3 października) projekt trafił na biurko przewodniczącego RM.
- Po zamknięciu Narodowego Programu Leczenia Niepłodności Metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro polskie pary będą zmuszone do korzystania wyłącznie z leczenia komercyjnego, a przez to finansowo niedostępnego dla wielu z nich. W związku z wygaszeniem programu rządowego to samorządy wyciągają pomocną dłoń do potrzebujących pomocy młodych par. Taką pomoc powinno zaoferować również miasto Kielce – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Zdaniem autorów dokumentu, wdrożenie programu dofinansowania zwiększy dostępność do leczenia niepłodności dla mieszkańców Kielc w zakresie leczenia niepłodności zaawansowanej, a także będzie tworzyło wizerunek i faktyczne środowisko przyjazne młodym ludziom.

- W dobie starzejącego się społeczeństwa i związanymi z tym wyzwaniami demograficznymi jest to kolejny z argumentów za wdrożeniem tego programu – tłumacza radni SLD.

Projekt zakłada że w budżecie miasta na 2018 r. na realizację programu zostanie zarezerwowane 150 tys. zł. oraz dodatkowo 10 tys. zł na wydatki związane z promocją programu. (projekt uchwały zamieszczamy w dziale multimedia).

Przypomnijmy, pierwszym miastem, które uruchomiło miejski program in-vitro była Częstochowa. Od lipca ubiegłego roku, kiedy to rząd zakończył swój program, dofinansowanie in vitro oferują kolejne samorządy (choć w skali kraju jest ich stosunkowo niewiele), głownie duże miasta jak Łódź, Warszawa , Gdańsk czy ostatnio Poznań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.