PARTNER PORTALU
  • BGK

Mielec. Zmarł prezydent Daniel Kozdęba

  • pt    28 lutego 2018 - 17:41
Mielec. Zmarł prezydent Daniel Kozdęba
Danie Kozdęba (fot.mielec.pl)

W środę 28 lutego w godzinach przedpołudniowych po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Prezydent Mielca Daniel Kozdęba.
- Z głębokim żalem i smutkiem informujemy że w środę 28 lutego w godzinach przedpołudniowych po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Prezydent Miasta Mielca Daniel Kozdęba. Swoją funkcję pełnił od zwycięstwa w wyborach samorządowych w roku 2014 – informuje mielecki magistrat.

Daniel Kozdęba został wybrany na prezydenta Mielca w wyborach samorządowych w 2014 roku. Kandydował z Komitetu Wyborczego Razem dla Ziemi Mieleckiej. Pokonał rządzącego miastem od wielu lat Janusza Chodorowskiego.

Daniel Kozdęba ukończył Politechnikę Rzeszowską i studia MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie. Był doradcą Krystyny Łybackiej, minister edukacji i wiceprezesem Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Był też zaangażowany w działania na rzecz lokalnej społeczności. W kadencji 2002-2006 i w kadencji 2010-2014 był radnym Rady Powiatu Mieleckiego i m.in. pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

W 2016 roku Daniel Kozdęba zaczął chorować. Po operacji przebywał na zwolnieniu lekarskim. Do szpitala trafił ponownie w połowie 2017 roku.

- Zawsze podkreślał że sprawowanie funkcji prezydenta to dla niego przede wszystkim służba mieszkańcom naszego miasta. Miał wiele planów i zamierzeń, których realizację niestety przerwała ciężka choroba nowotworowa utrudniająca mu sprawowanie funkcji. Do końca swoich dni walczył z przeciwnościami losu z nadzieją na pokonanie nowotworu. Niestety tej walki nie udało mu się wygrać - czytamy w komunikacie mieleckiego ratusza.

Data i miejsce pogrzebu nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • zyx, 2018-02-28 19:47:10

    W związku z jego śmiercią Mielczanie wybiorą dopiero w wyborach samorządowych 2018 zamiast przedterminowych w związku z upływem kadencji samorządu terytorialnego oraz ze zmianami w ustawie zmieniającej ordynację samorządową.
  • Witek, 2018-02-28 18:15:03

    Spoczywaj w pokoju Czesc Twojej pamieci