PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy protestują przeciwko budowie linii wysokiego napięcia

  • bad/PAP    19 sierpnia 2016 - 16:36
Mieszkańcy protestują przeciwko budowie linii wysokiego napięcia
Budowa linii wysokiego napięcia budzi protesty. Fot. pixabay

Grupa mieszkańców kilku mazowieckich gmin, w proteście przeciwko planowanej budowie linii wysokiego napięcia, zablokowała drogę krajową nr "7" w miejscowości Pamiątka (Mazowieckie). Policja wyznaczyła objazdy.
Protest na trasie krakowskiej nieopodal zespołu szkół w Pamiątce koło Tarczyna ma potrwać do godziny 20.

"Kilkadziesiąt osób w ramach protestu chodzi po przejściu dla pieszych. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i korzystanie z objazdów przygotowanych przez funkcjonariuszy" - poinformował PAP kom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Policja wyznaczyła objazdy. Kierowcy jadący "7" z Warszawy w kierunku Radomia powinni w miejscowości Rembertów skręcić w lewo w ulicę Główną, dalej ulicą Słoneczną, Leśną, następnie w prawo w ulicę Pawłowicką, i w lewo w ulicę Ogrodową w miejscowości Kopana. Następnie w prawo w ulicę Graniczną która prowadzi DK7. Dla jadących w kierunku Warszawy objazd tymi samymi ulicami w odwrotnym kierunku.

To już kolejny w tym roku protest mieszkańców mazowieckich gmin, przez które ma przebiegać linia energetyczna najwyższych napięć z Kozienic do Ołtarzewa. Zdaniem protestujących inwestycja wpłynie negatywnie m.in. na jakość wody. Natomiast sadownicy z Grójca uważają, że linia 400 kV wpłynie negatywnie na jakość ich upraw.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne przekonują, że linia energetyczna najwyższych napięć z Kozienic do Ołtarzewa jest bardzo ważną inwestycją. Według PSE linia posłuży do wyprowadzenia mocy z budowanego największego w Polsce bloku energetycznego 1070 MW w elektrowni w Kozienicach. Ma też dostarczać energię nie tylko do rozrastającej się aglomeracji warszawskiej i samej Warszawy, ale też centralnego i północnowschodniego regionu Polski; w sumie dla co najmniej kilku milionów ludzi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.