PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkania pożerają emerytury

  • PAP/JL    21 marca 2016 - 07:10
Mieszkania pożerają emerytury
70 proc. ich dochodów emerytów pochłaniają opłaty za mieszkania. Fot. Pixabay.com

Wysokie opłaty za mieszkania są najpoważniejszym obciążeniem finansowym dla emerytów.
Stanowią nawet 70 proc. ich dochodów – informuje „Gazeta Polska Codziennie”, powołując się na analizę Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych.

W skali kraju warunki mieszkaniowe osób starszych są statystycznie nieznacznie lepsze od średniej. Problemem emerytów jest jednak zbyt wysokie obciążenie ich portfela wydatkami mieszkaniowymi.

W Polsce osobom samotnym w wieku ponad 65 lat czynsze zabierają prawie 70 proc. dochodów lub 60 proc. w wypadku pary emerytów. Wśród pięciu porównywanych państw dość wysokie opłaty za mieszkania są jeszcze w Wielkiej Brytanii i Niemczech, ale nawet tam nie przekraczają 15 proc. W Szwecji opłaty za mieszkania w nie sięgają 10 proc. dochodów emerytów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • KRUK, 2016-03-21 15:18:32

    Po co polskim emerytom duże mieszkania? Powinni zacząć przyzwyczajać się do skrzynki(trumny) a mieszkania oddać młodym.Mogą mieszkać w lesie i nic nie opłacać a najlepiej by sobie poszli i nie okradali państwa żądając płacenia emerytur. Taka jest mentalność rządów postsolidarnościowych! Kiedy w Pols...ce poczujemy się Polakami?  rozwiń