Mieszkania pożerają emerytury

Wysokie opłaty za mieszkania są najpoważniejszym obciążeniem finansowym dla emerytów.
Mieszkania pożerają emerytury
70 proc. ich dochodów emerytów pochłaniają opłaty za mieszkania. Fot. Pixabay.com

Stanowią nawet 70 proc. ich dochodów – informuje „Gazeta Polska Codziennie”, powołując się na analizę Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych.

W skali kraju warunki mieszkaniowe osób starszych są statystycznie nieznacznie lepsze od średniej. Problemem emerytów jest jednak zbyt wysokie obciążenie ich portfela wydatkami mieszkaniowymi.

W Polsce osobom samotnym w wieku ponad 65 lat czynsze zabierają prawie 70 proc. dochodów lub 60 proc. w wypadku pary emerytów. Wśród pięciu porównywanych państw dość wysokie opłaty za mieszkania są jeszcze w Wielkiej Brytanii i Niemczech, ale nawet tam nie przekraczają 15 proc. W Szwecji opłaty za mieszkania w nie sięgają 10 proc. dochodów emerytów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Po co polskim emerytom duże mieszkania? Powinni zacząć przyzwyczajać się do skrzynki(trumny) a mieszkania oddać młodym.Mogą mieszkać w lesie i nic nie opłacać a najlepiej by sobie poszli i nie okradali państwa żądając płacenia emerytur. Taka jest mentalność rządów postsolidarnościowych! Kiedy w Pols...ce poczujemy się Polakami? rozwiń

KRUK, 2016-03-21 15:18:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE