PARTNER PORTALU
 • BGK

Mieszkanie plus, czyli każda rodzina z nowym mieszkaniem. Nowy program PiS

 • PAP/Parlamentarny.pl    16 maja 2016 - 13:25
Mieszkanie plus, czyli każda rodzina z nowym mieszkaniem. Nowy program PiS
Czas wreszcie skończyć z przekonaniem, że jeśli pomaga się rodzinom, to jest to pomoc o charakterze socjalnym - mówi premier Beata Szydło (fot. twitter)

• Podczas wizyty w grodzisku Mazowieckim premier Beata Szydło zapowiedziała program "Mieszkanie plus", czyli kolejny rozdział programu "Rodzina 500 plus".
• Każdy w Polsce powinien mieć pewności, że może dostać swoje własne mieszkanie - mówiła premier Szydło. Jednocześnie poinformowała, że złożono już 2,5 mln wniosków o świadczenia 500 plus.
Premier przemawiała na konferencji "Przyszłość i zdrowie polskiej rodziny” w Grodzisku Mazowieckim, w ramach panelu dotyczącego polityki prorodzinnej. Konferencję zorganizował Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, który przypada 15 maja.

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że do programu "Rodzina 500 plus" będą dodawane kolejne rozdziały. "Będzie kompleksowo przedstawiony program dla rodzin. Teraz w najbliższym czasie zaprezentujemy państwu program 'Mieszkanie plus'. Chcemy żeby każdy w Polsce miał pewność i przekonanie, że może mieć własne mieszkanie, że rodzina może mieć własne mieszkanie, że może w tym mieszkaniu myśleć o spokojnym, bezpiecznym funkcjonowaniu rodziny, wychowaniu swoich dzieci. Tego Polacy oczekują i tego Polacy potrzebują" - podkreśliła Szydło.

Szefowa rządu zaznaczyła, że w jej odczuciu ogromną wartością programu "Rodzina 500+" jest to, że jest on kierowany do wszystkich rodzin w Polsce. "Czas wreszcie skończyć z przekonaniem, że jeśli pomaga się rodzinom, to jest to pomoc o charakterze socjalnym. To nie jest pomoc o charakterze socjalnym. Rodzinom trzeba pomagać, ponieważ trzeba w ten sposób doceniać ich zaangażowanie i ich trud w budowanie przyszłości naszej ojczyzny. Jeżeli nie będzie rodzin, jeżeli nie będzie dzieci, to nie będzie nas i dziś musimy to sobie jasno powiedzieć. Dlatego moda na rodzinę to jest na pewno to, co będziemy konsekwentnie w naszym rządzie realizować" - dodała.

Czytaj więcej TUTAJ

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (3)

 • Ania , 2017-12-28 23:20:33

  Ja mam 500plus na trujke dzieci i chetnie bym oddala 500 zl miesięcznie na mieszkanie zeby je dostać maże o tym siedzę w piec osób na jednym pokoju i jest ciasno na mieszkanie gminne czekam juz ok 10lat dzieci sa w gimnazjum dużo jest w naszej gminie takich rodzin a mieszkan nie ma jestem z gminy So...snie woj Wlkp  rozwiń
 • Emigrant, 2016-06-03 14:09:02

  a kiedy będzie "PRACA PLUS" ? Wtedy już wszystko będzie
 • S, 2016-05-17 05:57:02

  No tak teraz mieszkania plus aby mieli gdzi przepijać te 500 plus i co demolować gupota