PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie plus: O programie nie słyszała dotąd prawie połowa Polaków

  • MN/PAP    27 czerwca 2016 - 15:52
Mieszkanie plus: O programie nie słyszała dotąd prawie połowa Polaków
Premier Beata Szydło zaprezentowała program "Mieszkanie Plus" na konferencji prasowej 3 czerwca 2016 r. (fot. twitter)

• O programie "Mieszkanie Plus" słyszała dotąd ponad połowa Polaków (55 procent).
• Połowa z nich uważa, że program ten pozwoli na szybsze usamodzielnienie.
• Brakuje jednak jednolitego zdania, czy program będzie sukcesem czy też porażką - informuje TNS Polska.
Premier Beata Szydło zaprezentowała program "Mieszkanie Plus" na konferencji prasowej 3 czerwca 2016 r. "Ten program jest pierwszym tego typu kompleksowym rozwiązaniem problemów mieszkaniowych Polaków. Czynsz wynajmu takiego mieszkania będzie od 10-20 zł za metr kwadratowy. Ten wynajem będzie z możliwością dojścia do własności." - mówiła wówczas szefowa rządu. TNS Polska zadał więc pytanie - czy Polacy słyszeli o tym programie? Co o nim sądzą? Czy będzie to raczej sukces czy porażka rządu Beaty Szydło?

Z badania wykonanego przez TNS Polska wynika, że 55 proc. ankietowanych słyszała o programie "Mieszkanie Plus", częściej niż inni były to osoby w wieku 30-39 lat (61 proc.); z wykształceniem wyższym (69 proc.); 68 proc. badanych ma dzieci w wieku do 18 roku życia; 65 proc. z nich interesuje się polityką.

Czytaj też: Mieszkanie Plus początkiem polityki mieszkaniowej z prawdziwego zdarzenia?

Zdaniem połowy Polaków (50 proc.) program "Mieszkanie Plus" w dużym stopniu pomoże młodym ludziom szybciej się usamodzielnić. Ok. 43 proc. sądzi, że program przyczyni się do rozwiązania problemów mieszkaniowych w Polsce, a 37 proc. badanych jest zdania, że program ten obciąży polską gospodarkę. Co czwarty ankietowany (25 proc.) wyraził opinię, jego wdrożenie przyczyni się do pogłębienia podziałów między ludźmi.

TNS Polska zwraca uwagę na wysoki udział odsetka odpowiedzi "nie wiem/trudno powiedzieć", który wskazuje na to, że istotna część społeczeństwa ma trudności z określeniem swojego stanowiska wobec planowanego programu "Mieszkanie Plus".

"Polacy nie mają jednoznacznej opinii na temat programu "Mieszkanie Plus"" - stwierdza agencja badawcza. Blisko 39 proc. ankietowanych ocenia, że program ten okaże się raczej sukcesem, ale jedna czwarta badanych (24 proc.) uważa, że będzie to jednak porażka. Aż 37 proc. nie ma sprecyzowanej opinii na ten temat.

Czytaj też: Mieszkanie plus. Pierwsze klucze około 2019 roku

Na sukces programu "Mieszkanie Plus" częściej niż ogół badanych wskazywały osoby z wykształceniem zasadniczym zawodowym, oceniające swoją sytuację materialną jako średnią, a także te, które słyszały o programie.

Badanie przeprowadzono w dniach 3 - 8 czerwca 2016 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1027 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat za pomocą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.