PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkanie Plus. Smoliński: Nie chcemy eksmisji na bruk

  • GP    12 grudnia 2016 - 11:11
Mieszkanie Plus. Smoliński: Nie chcemy eksmisji na bruk
Wiceminister w Ministerstwie Infrastruktury Kazimierz Smoliński. (fot.:twitter.com/mib_gov_pl)

• W Warszawie zainaugurowano współpracę w ramach programu Mieszkanie Plus z samorządami.
• Wiceminister odpowiedzialny za program w Ministerstwie Infrastruktury Kazimierz Smoliński zapewniał, że resort skupi się na kodeksie urbanistyczno-budowlanym.
• Podkreślał też, że nie chce, by w ramach programu dochodziło do "eksmisji lokatorów na bruk".
Wiceminister w resorcie infrastruktury Kazimierz Smoliński zarysował mapę drogową na najbliższe miesiące programu Mieszkanie Plus. W czasie prezentacji programu, flagowej inicjatywy rządu, w Warszawie polityk mówił, że w najbliższych dniach odbędzie się  konferencja dotycząca kodeksu urbanistyczno-budowlanego, jednego z punktów zainteresowań w nowej propozycji.

W poniedziałek (12 grudnia) w Warszawie Ministerstwa Rozwoju i Infrastruktury przekazały opinii publicznej szczegóły programu Mieszkanie Plus, na linii współpracy miedzy rządem i samorządem.

Czytaj też: Mieszkanie Plus. Morawiecki: Mamy do nadrobienia 3 miliony mieszkań

Wiceminister podkreślał, że nie chce by w ramach programu dochodziło do "eksmisji lokatorów na bruk".

Program jest skierowany docelowo do osób poszukujących własnego mieszkania, których dochody na ten moment, nie pozwalają zaciągnąć kredytu na mieszkanie. Ważną częścią przedsięwzięcia jest także promowanie wśród Polaków wynajmu mieszkania.

Mieszkanie Plus to projekt rządowy, który jest częścią szerokiego programu modernizacji Polski. MA za zadanie zniwelować duże braki przestrzeni mieszkalnych w Polsce, co przełożyć ma się na obniżenie ceny mieszkań.

W czasie inauguracji programu w czerwcu br. premier Beata Szydło podkreślała:

- Ten program jest pierwszym kompleksowym rozwiązaniem problemów mieszkaniowych Polaków. Czynsz wynajmu takiego mieszkania będzie od 10-20 zł za metr kwadratowy. Ten wynajem będzie z możliwością dojścia do własności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.