PARTNER PORTALU
  • BGK

Minister Adamczyk jest spokojny. Mieszkanie Plus jest pod kontrolą

  • GP    14 marca 2017 - 09:29
Minister Adamczyk jest spokojny. Mieszkanie Plus jest pod kontrolą
Andrzej Adamczyk informował prezesa Kaczyńskiego o postępach prac w budownictwie. Minister podkreślił, że lider PiS jest od lat zainteresowany deficytem mieszkaniowym w Polsce. (fot. MIiB/twitter.com)

Minister Andrzej Adamczyk zapewnia, że nie ma powodów do zmartwień w realizacji programu Mieszkanie Plus. O poniedziałkowym spotkaniu z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim mówił: - Nie było żadnych sensacji, tylko dyskusja nad szczegółowymi zapisami programu.
• Program Mieszkanie Plus interesuje lidera PiS, Jarosława Kaczyńskiego.
• Odpowiedzialny za tę inicjatywę Andrzej Adamczyk ocenił, że w poniedziałek (13 marca) rozmawiał o realizacji programu z Kaczyńskim. Zapewniał, że nie ma powodów do niepokoju.
• Wobec ataków mediów, że zwlekał z działaniem wobec afery w PKP, Adamczyk bronił się. Stwierdził, że informował premier o podejrzeniach.

W ramach polityki mieszkaniowej rządu, która jest realizowana we współpracy z samorządami, nie dzieje się nic co wymagałoby alarmu. Takie zapewnienie we wtorek (14 marca) dał minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Polityk stwierdził, że obiekcji nie zgłosiło też kierownictwo PiS. Z Jarosławem Kaczyńskim widział się w poniedziałek (13 marca).

- Jestem przekonany, że wszystko jest pod pełną kontrolą i z aprobatą nie tylko pani premier, ale także kierownictwa PiS - zreferował polityk w czasie porannej rozmowy w ogólnopolskiej stacji - Radio ZET. Zapewnił, że odwiedził Jarosława Kaczyńskiego zgodnie z planem. - Nie było żadnych sensacji, tylko dyskusja nad szczegółowymi zapisami programu Mieszkanie Plus.

Adamczyk odniósł wrażenie, że wszyscy uczestnicy spotkania z liderem PiS wyszli z niego zadowoleni. On natomiast wie, że prezes Kaczyński likwidowaniem problemu deficytu mieszkaniowego interesuje się od wielu lat. Można przypomnieć, że już w ramach polityki PiS w latach 2005 do 2007 mówiło się o konieczności budowy mieszkań.

Czytaj też: Szmit: Do końca roku katalog przejść dla zwierząt w inwestycjach drogowych

- Jestem od lat pod wrażeniem, że prezes Kaczyński poświęca tak wiele czasu szczegółowym problemom i rozwiązaniom - dodawał Adamczyk. - Kiedy prezes PiS mówi o tym, że program mieszkaniowy jest jednym z najważniejszych programów rządu. Wie, co mówi - konkludował.

To nie koniec spotkań, bo Adamczyk jest umówiony na kolejne spotkanie z liderem PiS.

Program mieszkanie Plus to szeroko zakrojona inicjatywa rządu, w której mają powstawać tanie lokale na wynajem. Jest to drugi z programów sygnowanych "plusem" jaki realizuje rząd PiS, pierwszym było 500 plus - wsparcie dla rodzin z dziećmi.

W czerwcu, gdy inaugurowano program premier mówiła o nim:

- Rząd chce, żeby Polacy mieli szansę na mieszkanie oraz postanowiliśmy uwzględnić sytuację różnych grup Polaków zarówno tych, którzy mają dochody bardzo niskie, ale też bardzo poważnie traktujemy klasę średnią. Dzisiaj wielu młodych ludzi, którzy zaczynają start w życie, nie stać na własne mieszkanie bez zadłużania się w sposób taki, który wiąże później przyszłość rodziny nawet na kilkadziesiąt lat.

Realizacja programu oparta będzie o grunty Skarbu Państwa, Narodowy Fundusz Mieszkaniowy i wsparcie -  w tym wsparciu budownictwa społecznego i oszczędzanie na cele mieszkaniowe. Ten ostatni punkt ma być realizowany dzięki Indywidualnym Kontom Mieszkaniowym.

Co się działo w PKP?

W rozmowie ministra Adamczyka pojawił się też wątek dotyczący PKP. W poniedziałek (13 marca) obiegły polskie media informacje o tym, że Ministerstwo Infrastruktury miało wiedzieć o nieprawidłowościach w tej spółce. Podejrzenia dotyczą działania PKP przy Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Rozgłośnia RMF FM sugerowała, że Adamczyk po 20 dniach zwłoki poinformował CBA o dziwnych działaniach w PKP.

- Rozmawialiśmy z prezesem PiS już wiele miesięcy temu (o PKP) - stwierdził Adamczyk we wtorek (14 marca). - Informowałem prezesa Kaczyńskiego i premier o tym, że doszło do pewnych zjawisk - dodawał. Sprawa PKP jest badania przez organy ścigania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.