PARTNER PORTALU
  • BGK

Minister Jurgiel: "Pakt dla obszarów wiejskich" będzie do końca roku

  • PAP/MIW    23 października 2017 - 17:48
Minister Jurgiel: "Pakt dla obszarów wiejskich" będzie do końca roku
Pakt ma służyć wzmocnieniu rolnictwa, a także poprawie życia na obszarach wiejskich. (fot. pixabay.com)

"Pakt dla obszarów wiejskich", czyli strategia dotycząca rozwoju wsi i rolnictwa zostanie przedstawiony do końca tego roku - poinformował w poniedziałek (23.10) minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel podczas V sesji kongresu "Europa Christi" w Senacie.
- Jednym ze strategicznych projektów, nad którym pracuje rząd, który zostanie przedstawiony do końca tego roku, jest "Pakt dla obszarów wiejskich" - powiedział Jurgiel.

- Będzie on służył wzmocnieniu rolnictwa, jako silnej gałęzi polskiej gospodarki, a także poprawie życia na obszarach wiejskich - dodał.

Minister poinformował, że efektem działań, które zostaną zainicjowane dzięki paktowi, będzie wzmocnienie wszystkich funkcji wsi, tj. społecznych, gospodarczych i środowiskowych.

- Skonsolidowanie zadań wielu podmiotów w jednym dokumencie zapewni spójność pomiędzy działaniami rządu i samorządów. Pakt realizuje "Strategię na rzecz odpowiedzialnego rozwoju" i jest jej elementem - stwierdził szef resortu rolnictwa.

Jurgiel powiedział, że pakt oparto na czterech filarach. Pierwszym z nich jest opłacalność produkcji rolnej. W drugim filarze znajdują się wszystkie działania związane z jakością życia na obszarach wiejskich. Trzecim jest rozwój pozarolniczych miejsc pracy na obszarach wiejskich i budowa aktywnego społeczeństwa. Czwartym zaś jest sprawna administracja, gdzie zawarto zmiany instytucjonalne i organizacyjne w systemie zarządzania rozwojem obszarów wiejskich i rolnictwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.