PARTNER PORTALU
  • BGK

Minister Rafalska apeluje do samorządów, by nie czekały z wypłatą 500Plus

  • PAP/MIW    1 lipca 2016 - 15:19
Minister Rafalska apeluje do samorządów, by nie czekały z wypłatą 500Plus
Minister Rafalska poinformowała, że w ramach Programu Rodzina 500Plus wypłacono ponad 4,1 mld zł. (Fot. : www.mrpips.gov.pl)

• W ciągu trzech miesięcy funkcjonowania programu Rodzina 500Plus wypłacono ponad 4,1 mld złotych, a pieniądze otrzymuje ponad 3 miliony dzieci. 
• Na rozpatrzenie i wydanie decyzji czeka obecnie 410 tys. wniosków.
• Zdaniem Rafalskiej program 500 plus jest "najlepszą propozycją dla polskich rodzin, jak została złożona w okresie transformacji".
- Wydano ponad 2,5 mln decyzji o przyznaniu świadczenia w ramach programu 500 plus; pieniądze otrzymuje ponad 3 mln dzieci, a wypłacono ponad 4,1 mld zł - poinformowała 1 lipca minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Dodała, że są to dane z 24 czerwca; pełne informacje zostaną przedstawione w połowie lipca.

Rafalska poinformowała, że na rozpatrzenie i wydanie decyzji czeka 410 tys. wniosków. Dodała, że jeżeli przeciętna szacowana liczba dzieci przypadających na jedną decyzję wynosi 1,4, to znaczy, że można spodziewać się, że rozpatrzone wnioski będą dotyczyły 3 mln 580 tys. dzieci.

Przypomniała, że rząd szacował, że uprawnionych może być ok. 3 mln 700 tys. dzieci.

Program Rodzina 500Plus: kryteria i wnioski. Czytaj tutaj

Premier Beata Szydło podkreśliła, że bezpieczeństwo oraz rozwój rodzin jest priorytetem rządu. Dodała, że jest to pierwszy po 1989 roku kompleksowy program wsparcia dla rodzin.

- To nie jest koszt, tylko inwestycja, która jest potrzebna polskiemu państwu (...) To jest program, który czyni wielkie cuda. Pozwala na to żeby wiele rodzin mogło w tej chwili żyć na plus. (...) To jest program, który daje olbrzymie szanse i ogromy impuls polskie gospodarce - powiedziała Szydło.

Jak powiedziała Rafalska, program 500 plus jest "najlepszą propozycją dla polskich rodzin, jak została złożona w okresie transformacji".

- Równocześnie jest programem, który w moim przekonaniu, może Polaków przekonać do polityków, którzy - mam nadzieję - dzisiaj pokazują, że ich program wyborczy i ich obietnice nie są gołosłowne, że można nam zaufać, że jesteśmy takim ugrupowaniem i takim rządem pani premier Beaty Szydło, który realizuje swoje założenia - powiedziała Rafalska. 

Na twitterze MRPiPS znalazł się także apel Rafalskiej do samorządów, by nie czekały na wypłatę świadczeń, gdy wydane są już decyzje o 500Plus.

O roli samorządów w programie Rodzina 500Plus czytaj tutaj.

Jak poinformował resort najwięcej decyzji w stosunku do złożonych wniosków zostało wydanych w woj. świętokrzyskim i lubuskim (odpowiednio 92 i 91 proc.).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.