PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwa wspólnie będą działać na rzecz rodzin

  • PAP/AT    26 października 2017 - 08:53
Ministerstwa wspólnie będą działać na rzecz rodzin
Każde z ministerstw ma możliwość tak analizować uchwalone prawo, aby było ono ukierunkowane na rodzinę i jej dobro (fot.shutterstock)

Wszystkie ministerstwa, które zakresem swej działalności obejmują sprawy rodziny, będą ze sobą współpracować. - Działania w dyskursie family mainstreaming powinny podejmować także inne instytucje i organizacje pozarządowe - apeluje Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty.
Uchwalone prawo powinno być oceniane pod kątem troski o rodzinę - pisze "Nasz Dziennik".

"Każde z ministerstw ma możliwość tak analizować uchwalone prawo, aby było ono ukierunkowane na rodzinę i jej dobro" - czytamy dzienniku.

"Na przykład Ministerstwo Edukacji Narodowej powinno przemyśleć kształt i treść programów szkolnych tak, aby przekazywać w nich uczniom wiedzę i umiejętności odpowiednie dla stworzenia trwałych rodzin, a w pierwszej kolejności małżeństw" - powiedział gazecie Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty.

Idea family mainstreaming zakłada, że wszystkie resorty, które zakresem swej działalności obejmują sprawy rodziny, będą ze sobą współpracować. "Działania w dyskursie family mainstreaming powinny podejmować także inne instytucje i organizacje pozarządowe, i o to apelujemy" - dodał do swojej wypowiedzi Grabowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.