PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwo Cyfryzacji jednak nie zniknie

  • pt    9 stycznia 2018 - 16:17
Ministerstwo Cyfryzacji jednak nie zniknie
Prezydent Andrzej Duda odwołał Annę Streżyńską z funkcji ministra cyfryzacji (fot.mc.gov.pl)

W najbliższych dniach powołany zostanie jeszcze jeden minister - cyfryzacji - poinformowała rzeczniczka rządu. Trwa poszukiwanie kandydata. Obecnie bezpośredni nadzór nad resortem sprawuje premier Mateusz Morawiecki.

Prezydent Andrzej Duda odwołał Annę Streżyńską z funkcji ministra cyfryzacji. W jej miejsce nie powołał żadnego nowego ministra, więc wyglądało na to, że resort będzie zlikwidowany. Świadczyć mogło o tym także powołanie nowego resoru - Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Okazało się jednak, że resort cyfryzacji nie zostanie zlikwidowany, a niebawem na jego czele stanie nowy minister. Przyznała to rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Czytaj: Wiele lat był wójtem, teraz pokieruje Ministerstwem Środowiska

- W najbliższych dniach powołany zostanie jeszcze jeden minister - cyfryzacji - poinformowała TVN24 Joanna Kopcińska.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała dodatkowo, że do czasu powołania nowego szefa Ministerstwa Cyfryzacji nadzór nad tym resortem będzie bezpośrednio sprawował premier Mateusz Morawiecki.

O zamieszaniu wokół MC świadczy fakt, że sama Streżyńska napisała w portalu społecznościowym: "Pełne zaskoczenie. Nie ma samodzielnego Ministerstwa Cyfryzacji".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • oli, 2018-01-11 21:44:25

    Dobrzy fachowcy i niezależni nie są lubiani w tym rządzie.
  • rych, 2018-01-10 18:58:42

    Przywrócić fachowca Strenżyńską do cyfryzacji kraju bo hryztjanizacją się nie zastąpi postępu komputeryzacji kraju ...Tylko można narobić większego bałaganu a mętnej wodzie lepiej się kradnie ...Skomputeryzować wreszcie służbę zdrowia bo tam uciekają miliardy itd.