PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwo Finansów: Wiesław Janczyk został nowym wiceministrem

  • PAP/AT    25 marca 2016 - 11:59
Ministerstwo Finansów: Wiesław Janczyk został nowym wiceministrem
Wiesława Janczyka objął stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów (fot.facebook.com/janczykwieslaw)

Premier Beata Szydło powołała posła PiS Wiesława Janczyka na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów - poinformowało Ministerstwo Finansów.
"Zgodnie z ustawą o Radzie Ministrów wniosek o powołanie złożył Minister Finansów Paweł Szałamacha. Poseł Wiesław Janczyk obowiązki sekretarza stanu obejmie 30 marca 2016 roku" - napisano w komunikacie.

Janczyk jest posłem Sejmu VI i VII kadencji. Jest zastępcą przewodniczącego komisji finansów publicznych, członkiem podkomisji stałej do spraw instytucji finansowych, przewodniczącym podkomisji nadzwyczajnej zajmującej się nowelizacją ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz nowelizacją ustawy o funduszach inwestycyjnych. Ponadto zasiada w komisji ds. kontroli państwowej.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Sejmu nowy wiceminister jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (magistrem filologii polskiej) oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu (rachunkowość i zarządzanie finansami).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • jan kowalski, 2016-03-25 18:37:55

    To już są jaja.....polonista-ekonomista i magister