PARTNER PORTALU
  • BGK

Mirosław Pietrucha i Marcin Rol nie są już wiceprezydentami Opola

  • aw/PAP    28 lutego 2018 - 16:50
Mirosław Pietrucha i Marcin Rol nie są już wiceprezydentami Opola
Obecnie Wiśniewskiemu został tylko pierwszy zastępca (fot. UM Opole)

Dwaj wiceprezydenci Opola - Mirosław Pietrucha i Marcin Rol, zrezygnowali ze swoich stanowisk. O odejściu z samorządu poinformowali na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Opola Arkadiuszem Wiśniewskim.
O odejściu Pietruchy i Rola z ratusza spekulowano od kilku tygodni. W środę (28 lutego) potwierdzili to na konferencji prasowej. Marcin Rol powiedział, że ich decyzja była spowodowana otrzymaniem propozycji dalszego awansu, z której postanowili skorzystać. Nieoficjalnie mówi się o konflikcie prezydenta z zastępcami, którego zarzewiem miało być zamieszanie podczas ubiegłorocznego festiwalu piosenki i napięcia na linii Ople TVP.

Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie miejsca zastępców w ratuszu na kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi.

Na konferencji prasowej Arkadiusz Wiśniewski podkreślał dobrą współpracę ze swoimi zastępcami i wyraził nadzieję, że niezależnie od tego, gdzie będą pracowali, mieszkańcy Opola nadal będą mogli liczyć na wsparcie z ich strony. "Stanowiliśmy dobry, ambitny zespół ludzi myślących o mieście" - powiedział. Obecnie Wiśniewskiemu został tylko pierwszy zastępca - Maciej Wujec.

Mirosław Pietrucha był wiceprezydentem od początku kadencji. Wcześniej przez wiele lat pracował jako najbliższy współpracownik związanego z PO wojewody i późniejszego prezydenta Opola Ryszarda Zembaczyńskiego. W ratuszu zajmował się m.in. poszerzeniem miasta o 12 sołectw z czterech sąsiednich gmin, transport i zamówienia publiczne.

Marcin Rol objął stanowisko wiceprezydenta mając 26 lat, w 2016 roku, kiedy jego poprzednik Janusz Kowalski przeszedł do PGNiG.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.