PARTNER PORTALU
  • BGK

Mirzec, wybory na wójta II tura: Mirosław Seweryn i Dariusz Stachowicz walczą o stanowisko

  • PAP/AT    4 marca 2016 - 10:09
Mirzec, wybory na wójta II tura: Mirosław Seweryn i Dariusz Stachowicz walczą o stanowisko
Uprawnionych do głosowania jest - podobnie jak w I turze - ok. 6,9 tys. osób (fot.sxc.chu)

• 6 marca odbędzie się II tura przedterminowych wyborów wójta gminy Mirzec (Świętokrzyskie).
• O stanowisko ubiegają się dwaj kandydaci: Mirosław Seweryn (PSL) i Dariusz Stachowicz (PiS).
• Pierwsza tura głosowania odbyła się 21 lutego.
Premier Beata Szydło zarządziła przeprowadzenie głosowania w związku ze śmiercią poprzedniego wójta, Bogusława Nowaka. Zmarł on 28 listopada ub. r. w wieku 58 lat po ciężkiej chorobie. Pełnił funkcję wójta gminy Mirzec od 1990 r., z przerwą na lata 2010-2014.

Pierwsza tura głosowania odbyła się 21 lutego. O fotel wójta ubiegało się sześciu kandydatów - wszyscy startowali z własnych komitetów wyborczych. Żaden z nich nie otrzymał wymaganego poparcia, czyli ponad 50 proc. ważnie oddanych głosów, dlatego w niedzielę odbędzie się ponowne głosowanie z udziałem dwóch osób, które uzyskały największe poparcie w I turze.

Do II tury przeszli: Mirosław Seweryn (członek PSL, popierany przez tę partię w wyborach), na którego 21 lutego zagłosowało 1591 osób (39,38 proc.) i Dariusz Stachowicz (członek PiS, popierany przez partię w wyborach) z poparciem 972 osób (24,06 proc.).

45-letni Seweryn jest obecnie przewodniczącym Rady Gminy Mirzec, a 51-letni Stachowicz od 21 grudnia ub. r., decyzją premier pełni w gminie obowiązki wójta (wcześniej pracował tu jako zastępca wójta).

Uprawnionych do głosowania jest - podobnie jak w I turze - ok. 6,9 tys. osób. Głosowanie będzie się odbywało w godz. 7-21 w dziewięciu lokalach wyborczych. Głosujący otrzyma jedną kartkę z nazwiskami kandydatów. Aby głos był ważny, trzeba postawić znak X w kratce przy nazwisku jednego kandydata (linie muszą się przecinać w kratce).

Położoną w pow. starachowickim gminę Mirzec tworzy 10 sołectw, zamieszkiwanych przez 8,5 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.