PARTNER PORTALU
  • BGK

Mniejsze dotacje w ramach programu Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu

  • MN    7 grudnia 2017 - 16:47
Mniejsze dotacje w ramach programu Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu
Zmiany w programie podpisała wiceminister Elżbieta Bojanowska (fot. mrpips)

Elżbieta Bojanowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, podpisała zmiany do programu „Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu – nowy wymiar 2020”. Zmiany dotyczą doprecyzowania istniejących zapisów prawnych oraz zmniejszenia środków programowych przeznaczonych na realizację zadań z kwoty 4,3 mln zł do kwoty 3,3 mln zł.
Jak zapisano w dokumencie, ministerstwo na realizację programu w latach 2016-2017 ma 20,7 mln zł. Resort obliczył, że w skali roku może przeznaczyć 3,3 mln zł na program, przy czym zastrzega, że kwota może ulec zmianie w przypadku pozyskania dodatkowych środków. 

Zdefiniowano też zadania, które nie są objęte dofinansowaniem w ramach programu. To m.in. inwestycje związane z budową obiektów, zakupem nieruchomości, leasingiem, pokryciem kar, grzywien i innych zobowiązań.

Program, o którym mowa, powstał z połączenia dwóch innych: "Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu” oraz „Świetlica – Dzieci – Praca”. Został ogłoszony w grudniu 2016 r. Jego celem jest podejmowanie działań ukierunkowanych na włączenie społeczne jednostek lub grup osób, w tym także rodzin doświadczających ubóstwa i wykluczenia z różnych przyczyn.

Czytaj też: 440 gmin nie świadczyło obowiązkowej usługi dla seniorów

Resort rodziny argumentował ideę powstania programu w następujący sposób: - Zadaniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej jest wspieranie jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych w większej aktywności dotyczącej wykorzystywania instrumentów „aktywnych form pomocy” w pokonywaniu barier utrudniających wyjście z sytuacji wykluczenia społecznego. Dlatego też największym wyzwaniem stawianym jako priorytet nowego Programu jest podejmowanie działań ukierunkowanych na włączenie społeczne jednostek lub grup osób, w tym także rodzin doświadczających ubóstwa i wykluczenia z różnych przyczyn.

Po więcej szczegółów na temat zmian w programie odsyłamy do załącznika multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (2)

  • Prof. Glass, 2017-12-08 10:25:14

    Jak to mówi PiS-owski Sanhedryn - goje dostali co chcieli pincet plus i wara im od kolejnej kasy! Niech się nauczą gospodarować tym co dostali!
  • mzakrzewski, 2017-12-08 09:07:36

    Kicha, czyli bieda w resorcie. Szuka się gwałtownie pieniędzy. A uzasadnienie? Klasyczne wodolejstwo, jak to u PiS Ciekawe jest datowanie dokumentu. Wczoraj, na stronie resortu, pojawiła się informacja z.datą 22 grudnia /a mieliśmy 7 grudnia/ poprawiono datowanie na 22 listopada /publikacja po 2 tyg...odniach?/  rozwiń