PARTNER PORTALU
  • BGK

Mobbing w DPS-ie?

  • RynekSeniora.pl    14 czerwca 2016 - 14:56
Mobbing w DPS-ie?

O tym, czy DPS-iedoszło do działań mobbingowych mógłby rozstrzygnąć sąd (fot.fotolia)

Pracownice DPS “Złota Jesień” w Raciborzu poskarżyły się staroście, że są szykanowane i pomawiane przez dyrektorkę.
Jak dowiedział się nieoficjalnie "Dziennik Zachodni", podobno czarę goryczy przelała ostatnio awantura o prywatne zdjęcia z imprezy u jednej z pracownic publikowane na facebooku, które miały nie podobać się pani dyrektor, a także anonim, jaki trafił do starostwa.

Problemy w DPS-ie sygnalizowane były już wcześniej. Analizą pierwszej skargi na dyrektor Jolantę Rabczuk przez pół roku zajmowała się powiatowa komisja rewizyjna. Ale na nowo rozgorzały w ostatnich dniach problem miał dotknąć nawet dwudziestu kilku pracowników.

Z ustaleń gazety wynika, że w anonimowym piśmie do starostwa poruszonych zostało kilka wątków, w tym m.in. zbyt duża liczba obowiązków przypadająca na pracownika.

Wicestarosta Marek Kurpis przyznał, że niedawno otrzymał pismo od dwudziestu kilku pracowników, w którym problem jest na nowo sygnalizowany.

Komisja z powiatu uznała, że na terenie DPS-u doszło do oczywistego zaburzenia relacji służbowych. Podkreśliła  m.in., że dochodziło do szykanowania pracowników podczas tzw. „rozmów dyscyplinujących”

.Komisja nie ma jednak uprawnień do decydowania o tym, czy doszło w DPS-ie do działań mobbingowych. To mógłby rozstrzygnąć sąd.

Jolanta Rabczuk, dyrektor DPS złożyła oświadczenie, w którym przeprasza i wyjaśnia, że próbowała rozwiązać konflikt pracowniczy. Organ nadzorujący zlecił dyrektor opracowanie planu naprawczego. Skutki mają być widoczne w sierpniu.

Cały artykuł tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.