PARTNER PORTALU
  • BGK

Monika Rosa kandydatką PO i Nowoczesnej na prezydenta Katowic?

  • TK    16 kwietnia 2018 - 15:02
Monika Rosa kandydatką PO i Nowoczesnej na prezydenta Katowic?
Monika Rosa jest rozpatrywana jako wspólna kandydatka PO i Nowoczesnej na prezydenta Katowic (Fot. fecebook/Monika Rosa)

Monika Rosa jest rozpatrywana jako kandydatka PO i Nowoczesnej na prezydenta Katowic - zapowiedziała Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu.
W poniedziałkowym (16.04) programie "Rozmowa Dnia" w Radiu Piekary, Barbara Dolniak z Nowoczesnej zapowiedziała, że o fotel prezydenta Katowic, z wspólnej listy PO i Nowoczesnej, prawdopodobnie będzie się ubiegać Monika Rosa.

- Prowadzone są takie rozmowy - potwierdziła Dolniak - Musimy dograć także inne tematy, charakterystyczne dla Katowic. Kandydat na prezydenta to jedno, rozmawiamy jeszcze o wspólnej liście do rady miejskiej, czyli o ludziach, którzy będą współpracować z prezydentem - dodała.

Czytaj także: Śląskie: Obecni prezydenci miast gotowi na kolejne wybory?

Monika Rosa ma 31 lat, urodziła się w Czeladzi. Od 2010 była urzędniczką w Kancelarii Prezydenta RP w okresie prezydentury Bronisława Komorowskiego, zajmowała m.in. stanowisko zastępcy dyrektora Zespołu Obsługi Bieżącej w Gabinecie Prezydenta RP.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu katowickim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 20 126 głosów

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • prawyobywatel, 2018-04-16 20:18:46

    hahahahah, kandydatura godna PO